Bezsensopedia
Advertisement


Gwiazda Ten artykuł zajął VI miejsce w plebiscycie na najlepszy artykuł 2012. Gratulujemy!


Medal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.
Ulica Wikipedii

Tu znajdziesz wszystkich Wikipedystów

Strefa 51 i tabliczka

Napis głosi: "Strefa zakazana. Zabrania się poruszania i fotografowania za tym punktem." W takim razie KTO POZWOLIŁ WIKIPEDYSTOM ROBIĆ TĄ FOTKĘ?!

Wikipedia jest jak kiełbasa: można lubić jej smak, ale niekoniecznie chce się wiedzieć jak jest robiona.

Znane powiedzonko

Witam wszystkich na Wikipedii - internetowej encyklopedii, w której każdy może zgłosić hasło do usunięcia.

Powitanie w projekcie

wikipedia to zło. Tak mówi nasz pan od historii

Niezależni eksperci o Wikipedii

Pierwszą cechą Wikipedii jest to, iż utworzenie Portalu Google jest hańbą. Lepiej tworzyć ten o Linuxie

Wolność na Wikipedii

Rząd owodniowców z gromady zauropsydów

Wikipedia podobno o żółwiach

Ten wikipedysta ma papużkę nimfę. Na dzień 04.09.10 ma dwa miesiące i nazywa się Alex (samczyk to jest)

Wikipedysta o sobie

Wikipedia – humorystyczna encyklopedia mająca na celu publikację steku bzdur. Największa baza darmowych prac domowych na świecie. Projekt ten pisany jest głównie przez wandali dla wandali. Administratorzy codziennie usuwają dobre artykuły, które ich zdaniem są nieencyklopedyczne lub bez źródeł. W zamian za to codziennie ładowane są nowe stuby i strony meta, które powodują przeciążenie serwerów.

Wikipedysta[]

SG Wikipedia

Zwandalizowana strona główna

Wikipedyści (czy też Wykipedyści[1]) jak sami się nazywają się mądrzy. Są też naszymi fanami! Serio - bo Nonsensopedia nazywa ich debilami. My pokazujemy ich wady, a oni nasze. No dobra, na razie jeszcze nic nie pokazują, bo nie mają o nas artykułu. W każdym razie są genialni tak jak my i zapraszają nawet małolatów do edytowania by ich nauczyć czegoś i pokazać, że internet nie jest zły. Poświęcają swój wysiłek i poświęcą wszystko, aby napisać coś nowego. Czasem przypłacają to bólem pleców[2].

Wikipedyści, którzy umieją czytać i pisać już rok [3] mogą kandydować na administratora.

Ulubionym zajęciem wikipedystów jest natomiast toczenie jałowych dyskusji. Oni naprawdę to kochają! Dlatego stworzyli sobie takie specjalne strony, jak np. poczekalnia[4], gdzie dzień w dzień mogą do woli debatować w kółko o tym samym i obrzucać się nieustannie tymi samymi oskarżeniami. Teoretycznie mogliby oni zmniejszyć ilość tych debat np. usuwając najbardziej kontrowersyjne artykuły, ale to nie w ich stylu.

Kto korzysta z Wikipedii?[]

Kot a Wikipedia

Koty też chcą tworzyć Wikipedię

  • Uczniowie
  • Nauczyciele
  • Politycy
  • Lekarze z "Na dobre i na złe"
  • Wrogowie PWN
  • Inteligencja
  • Informatycy popierający open source
  • Koty
  • Detektyw Malanowski

Przykładowe hasła[]

Jak powszechnie wiadomo Wikipedia opisuje wyłącznie encyklopedyczne tematy. Przykłady bardzo poważnych i przydatnych haseł to:

Po wieloletnich dyskusjach usunięto natomiast kaczyzm.

Wolność[]

Wikipedia jest wolna! Zapamiętaj to sobie. Wikipedia jest wolna i nie dotyczą jej żadne normy obyczajowe. Żeby upajać się tą wolnością wikipedyści lubią zamieścić sobie jakieś wielkie drastyczne zdjęcie na początku artykułu. Jeszcze fajniejsze jest bicie piany tworzeniem kontrowersyjnych haseł i udowadnianiem w nich swoich tez. Jeśli jednak zapytasz się któregoś z nich, po co to robi, to odpowie ci, że to wszystko w imię umożliwiania nieskrępowanego dostępu do wiedzy! A jeśli tego nie rozumiesz, to jesteś zacofanym miłośnikiem cenzury i w ogóle.

A może nie?[]

Są też dowody na to, że Wikipedia jest niekoniecznie wolna, nieskrępowana i bezstronna. Wg niektórych źródeł, ostatnio ostro skręciła w lewo. Przykład? W Wikipedii, poświęcono trochę kontrowersjom ojca Rydzyka,[5] zaś w wypadku Adama Michnika niczego takiego nie ma. Ba! Wypisano sporo, jakich to orderów nie dostał[6]. Maria Skłodowska-Curie nazywana jest francuską uczoną.[7] Ruch narodowy zamieszczono w kategorii faszyzm[8] (zobacz Odmiany w szablonie). Zaś antykomunistyczni prowokatorzy są bezwzględnie banowani.[9] Na Wikipedii jest wiele stron zabezpieczonych z byle powodu. Tak więc wygląda wolność w wykonaniu wikipedystów.

Galeria[]

Zobacz też[]

Wiarygodny art na Wikipedii

Grunt to wiarygodność

Linki zewnętrzne[]

Przypisy

Advertisement