Bezsensopedia
Advertisement
Błąd na Wikii

Typowy komunikat na Wikii

Wikia – serwis hostujący różnego rodzaju encyklopedie typu Bezsensopedia. Encyklopedie te mają bardzo różną tematykę. Przeglądając je możesz np. poznać wpływ muchomorów należących do buszmenów zamieszkujących Czarnobyl na diody serwerów WikiLeaks leżących na terenie londyńskiego Zimbabwe. W projekcie Wikii uczestniczy wielu edytorów. Na serwerze znajduje się ponad 30 milionów kont osób z całego świata, z czego 90% to multikonta i wandale.

Najważniejszą postacią na Wikii jest staff (w liczbie ponad stu), który opiekuje się projektem. Głównym zajęciem staffów jest zamawienie pizzy z serem i tuńczykiem. Inną ważną osobą jest administrator, który zamiast pizzy delektuje się chipsami oraz podróbkami Coca-Coli.

Typowy użytkownik, który trafił na Wikię, w pierwszej kolejności marudzi na skrajną powolność serwerów. Jedyną dosyć szybką wiki jest Bezsensopedia, która ma serwery[potrzebne źródło] inne niż te z Mongolii. Za pieniądze z reklam kupiliśmy wietnamskie.

Wikia w Polsce[]

Duża część encyklopedii jest pisana w języku polskim. Razem wzięte tworzą one tzw. Polskojęzyczną Federację Wikian, która składa się z wielu autonomicznych prowincji. Liczba tych prowincji jest trudna nawet do oszacowania, gdyż każdy obywatel może założyć swoją. Prowincje znacznie różnią się jednak wielkością. Stolicą PFW jest Centrum Społeczności.

Każda prowincja ma swój ustrój. Choć zalecana jest umiarkowana demokracja, można spotkać różne formy zarządzania - od totalitaryzmu do anarchii.

Liczba ludności także jest trudna do określenia. Nikt nie prowadzi szczegółowej ewidencji, niektórzy mają kilka nazwisk (multikonta), a wielu w ogóle nie posiada obywatelstwa (IP-ki).

Galeria[]


Ten artykuł dotyczy pojęć specjalistycznych i jest przeznaczony raczej dla osób orientujących się w danej dziedzinie. Dla pozostałych jego treść może być niezrozumiała. Jeśli nie wiesz, o czym mowa, wylosuj sobie coś innego.
Advertisement