Bezsensopedia
Advertisement
Polska i jej kolonia

Polska oraz jej kolonie: Wielka Brytania oraz Irlandia

Wielka Brytania (wersja nieoficjalna Wielka Brytfanka) – państwo europejskie składające się z czterech części: Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Do czasów najazdu Polaków także na tych terenach była Anglia (zwana dla niepoznaki Wielką Brytanią). Stolicą państwa jest Londyn, który został założony przez Rzymian, na złość Anglikom (i pierwotnie nazywał się Londinium). Symbolem WB jest Jaś Fasola i oczywiście przesławny Harry Potter.

Historia[]

Wielka Brytania znana jest z tego, że znajduje się w permanentnej izolacji. Po II wojnie światowej potykała się wielokrotnie z Irlandią o Irlandię Północną i podczas tych pojedynków straciła Anglię na rzecz Polski (cóż, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta). Chodzą słuchy, że w roku 2007 Polacy zdołali opanować już cały kraj.

Ludność[]

Dowód osobisty

Typowy dowód osobisty wydawany w Wielkiej Brytanii.

Ludność państwa posługuje się dziwną mową, zwaną językiem angielskim. To tak naprawdę jest gwara, którą dawniej posługiwał się jedynie gmin i motłoch. Szlachta i ludzie wykształceni mówili między sobą po francusku (wiadomo: Francja - elegancja).

Kuchnia[]

Anglicy (lub Brytyjczycy jak kto woli) lubią jeść czekoladowy pudding polany solą i ryby z ziemniakami, popijając wszystko kawą. Aż dziwy bierze, że mają takie strusie żołądki.

O piątej po południu (w czasie tzw. five o'clocku) rasowy Anglik nie odmówi sobie filiżanki herbaty. Nie należy mu wtedy przeszkadzać, bo może się lekko zdenerwować (co raczej u Anglików jest zjawiskiem rzadkim) i poturbować, nieznającego tej starożytnej tradycji, namolnego delikwenta.

Galeria[]

Ciekawostki[]

  • Gdy spadnie chociaż jeden centymetr kwadratowy śniegu, szkoły w Wielkiej Brytanii są zamykane.
  • Przeciętny Polak po trzech latach pobytu w tym regionie nadal nie umie mówić w języku angielskim, a język polski już dawno zapomniał.
  • Przy angielskich policjantach możesz pokazać tabliczkę JP100%.

Linki zewnętrzne[]

Advertisement