Bezsensopedia
Advertisement


Gwiazda Ten artykuł zajął I miejsce w plebiscycie na najlepszy artykuł 2012. Gratulujemy!


Medal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.

Olewam to. Za ZSRR był chleb i było mleko, a za Unii będzie tylko przepis i ślimak jako ryba

Ukrainiec o UE

Ależ ja jestem za wejściem do strefy wolnego handlu! Tylko że Unia Europejska nie jest taką strefą, a strefą szalejącej biurokracji, która steruje każdym hektolitrem wina i każdą toną wołowiny

Janusz Korwin-Mikke o Unii Europejskiej

Unia Europejska (także Uśmiechowa Ekspansja, w skrócie UE, dawniej EWG, czyli Europejska Wspólnota Gospodarcza, ewentualnie Eurokołchoz) – komunistyczno-korupcyjno-anarchistyczna organizacja podbijająca wszystkie państwa Europy (wraz z Rosją). Wpada na wszelkie pomysły na utrudnienie naszego życia, zakazując nam np. brania żarówek nieekologicznych oraz termometrów rtęciowych, po czym czym dobrze się bawi, widząc bezsensowne zabijanie byków na corridzie. Hymnem Unii jest jakieś walenie w pianino melodii Ody do radości Ludwika von Beethovena (co za wstyd zbezcześcić ten utwór!!!), a flaga przedstawia 12 gwiazdek, które uznano za znaki zodiaku (gwiazdy i zodiak łączy kosmos, czyli coś, o czym Unia Europejska marzy). W Unii wszyscy się wspierają - wynika to z tego, że jeśli jeden kraj coś zawali, to tracą wszyscy równo.

Historia[]

Ekspansja UE

Ekspansja

Eurokołchoz w Papowie Biskupim

Wykorzystanie funduszy unijnych

Początkowo Francja, RFN oraz kraje Beneluksu zabawiły się z USA o podbój ziem. Do gry wkroczyły Włochy (jeszcze w tym samym roku). Potem wspólnie podbili Wielką Brytanię, Irlandię, NRD, Hiszpanię, Portugalię, Szwecję, Danię, Finlandię i Austrię. W 1993 roku zmieniono kryptonim operacji z EWG (czyli Europejska Wspólnota Gospodarcza) na UE (Unia Europejska). W 2002 wprowadzono euro - wspólną walutę mającą na celu wywołać kryzys gospodarczy. W 2004 podbito Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię, Maltę oraz Cypr,  trzy lata później także Rumunię i Bułgarię, a w 1 lipca 2013 dołączyła jeszcze Chorwacja, żeby Bośniacy mieli się z czego pośmiać. Ostatnio nastąpił kryzys gospodarczy (najpierw w Niemczech, potem w Grecji). Jak Polska pokazała, Polak potrafi i kryzysu nie zrobi. Unia Europejska po raz pierwszy w historii zamknęła gębę. Ze zdziwienia. Obecnie planuje się podbój Islandii (bogaty kraj bez wojska),  Macedonii (tak dla zwały), Turcji (by przygotować się do podboju Arabii Saudyjskiej oraz innych państw z ropą naftową), Czarnogóry (by zazdrośni byli Serbowie) oraz Serbii (bo zrobiło im się głupio i nie mieli kogo wziąć). Potencjalnymi kandydatami są Albania oraz Bośnia i Hercegowina. W 2010 Ukraina skutecznie odparła polskie ataki, starając się zacieśniać więzi z Rosją. 

Euro[]

Pomnik Euro

Symbol zniewolenia - euro

 Osobny artykuł: Euro.

Euro to wspólna waluta, obowiązująca o dziwo nie we wszystkich państwach. Największymi wrogami euro byli Szwedzi, którzy po zobaczeniu na monecie charakterystycznie przedstawionej Skandynawii, zrezygnowali z niej. Wprowadzono tę walutę w 11 państwach w 2002. Później doszła jeszcze Grecja, która dostała z tego powodu spory zastrzyk finansowy z powszechnej zrzutki.

UE a Polska[]

Polska masowo zabiera kasę z organizacji, by budować oczyszczalnie ścieków w każdej gminie oraz remontować drogi. Polacy mogą teraz także legalnie myć gary w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Francji - zmywaki Niemiec, Austrii, Holandii, Włoch, Hiszpanii oraz Szwecji zostały już wcześniej obsadzone.

Co robi Unia Europejska[]

Flaga prezydenci w UE

Flaga polskiej prezydencji w UE

 • Uznaje ślimaki za ryby lądowe.
 • Bawi się z Rosją o Polskę i Litwę.
 • Ma w d... Ukrainę i Białoruś.
 • Pisze dyrektywy o przewozie cukierków karmelowych mające 25 911 słów.
 • Kupuje dla naszych leniwych urzędników komputery.

Absurdy unijne[]

Województwa Unii Europejskiej

Województwa UE

 • Jeśli ogórek jest za krzywy, to znaczy, że jest zielonym bananem.
 • Jeśli banan jest za prosty, to znaczy, że jest żółtym ogórkiem.
 • Nie możesz dodawać do wyrazów końcówek -women oraz -men, ponieważ dyskryminujesz kobiety.
 • Dudy kiedyś były zakazane.
 • W ramach oszczędności nigdy nie zwolni się urzędników oraz nie stworzy e-administracji, tylko zwolni połowę rolników z danego kraju.
 • Ślimak to ryba.
 • Kura w klatce musi stać pazurami do przodu.
 • Stare modele żarówek są zakazane, ale można je sprzedawać jako figurki Beckhama.
 • Jedyne legalne kabanosy pochodzą z Polski (nawet jeśli zostały wyprodukowane w Niemczech, Czechach lub Austrii).
 • Wódkę można uwarzyć z winogron, bananów, kukurydzy, a nawet marchewki.

Przypowieść o Unii Europejskiej[]

Zdarzyło się pewnego razu, że Unia Europejska posiadła złomowisko w samym środku pustyni. Unia stwierdzia, że ktoś może dokonać kradzieży ze złomowiska, zatem stworzyła stanowisko nocnego stróża i zatrudniła do tej pracy jednego człowieka.

Następnie Unia pomyślała: jak stróż nocny może wykonywać swoją pracę, kiedy nie dostał instrukcji? Stworzyła zatem Dział Planowania i zatrudniła dwoje ludzi - jednego do pisania instrukcji, drugiego do odmierzania czasu pracy.

Potem Unia Europejska rzekła: skąd mogę wiedzieć, czy nocny stróż wykonuję swą pracę prawidłowo? Zatem stworzyła Dział Kontroli Pracy i zatrudniła dwoje ludzi, jednego do zbadania problemu, a drugiego do pisania raportów.

Później Unia powiedziała: w jakiś sposób należy tym wszystkim ludziom płacić. Unia stworzyła więc stanowisko referenta do spraw obliczania czasu pracy i księgowego, po czym zatrudniła na te stanowiska dwoje ludzi.

I rzekła Unia: kto będzie odpowiadał za tych ludzi? I Unia stworzyła Dział Administracji i zatrudniła w nim troje ludzi - kierownika administracyjnego, jego zastępcę i sekretarkę.

I Unia oznajmiła: przez rok przekroczyłam budżet o 18 tysięcy, muszę zatem dokonać cięć w budżecie.

I zwolniła Unia z pracy nocnego stróża.

Polski rolnik w UE - historyjka[]

PGR 2005

PGR wchodzący UE

Starsza kobieta dowiedziała się, że do wsi przyjechał inseminator, który zapładnia bydło. Przyprowadziła więc faceta do obory i mówi:

Nie wiem, co pan widzi w tej pracy, ale skoro mamy wejść do Unii, to se z mężem myślimy, że trza unowocześnić nasze gospodarstwo. Tu ma pan gwóźdź, powiesi pan sobie spodnie a ja zaraz wyjdę. Stołeczek jest w rogu, jakby pan nie sięgał.

Ciekawostki[]

Mega książka

Dyrektywa unijna do spraw koloru, kształtu i zastosowania pietruszki

 • UOP ogłosił konkurs na najlepszy dowcip o Unii Europejskiej. Nagrody: I - 5 lat więzienia, II - 4 lata, III - 3 lata. Przyznanych będzie również kilka nagród pocieszenia - od roku do sześciu miesięcy więzienia.
 • Od 2010 Polacy chętnie wybierają się do Unii na prezentacje Słoweńców. Po usłyszeniu słowa cipki (czytane jako cyipki) szybko wsiedli w samoloty i prędkością 180 km/h dojechali do Brukseli. Rozczarowali się jak usłyszeli, iż jest to koronkowa Europa, a koronka to po słoweńsku właśnie cipki.
 • Aby polskie drogi spełniały normy europejskie, musiałyby się zmienić normy europejskie.
 • Fundusze europejskie i kosmici mają ze sobą sporo wspólnego - ciągle o nich słyszysz, a nigdy ich nie widziałeś.

Zobacz też[]

Advertisement