Bezsensopedia
Advertisement


Medal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.
Pracownik CipSoft

Pracownik CipSoftu

Krzesło

Profesjonalna broń tibijczyka

Piszczel (łac. tibia) - podstawowa kość goleni, leży po stronie przyśrodkowej.

Definicja z Wikipedii

K***a, znowu mi spadł level!

Dziecko neo podczas gry

A po ch**a mi to?

Normalny człowiek o Tibii

Dwie rzeczy są nieograniczone – wszechświat i ludzka głupota. Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności.

Albert Einstein o graczach Tibii

- Stary jak spędziłeś wakacje?
- Świetnie! Mam wielu nowych kumpli. Nie odstępujemy na krok.

Komentarz do poziomu 7 w grze

Tibia jak narkotyk

Gazeta Wyborcza o Tibii [1]

Huius curva Tibia est os ranae

Starożytni Rzymianie o Tibii

Tibia - gra komputerowa (i to o dziwo dosyć popularna) pisana w Microsoft Paint oraz Microsoft WordPad (niektóre źródła podają, że w Notatniku). Zaawansowana technologia powoduje, że w tą grę kolejne levele zdobywa 52 graczy. W Tibię grają zazwyczaj przedstawiciele gatunku ludzkiego typu dzieci neo należące do rasy tibijczyków, którzy obok gry miłują krzesła jako broń masowego rażenia. Dłuższa gra w Tibię powoduje odmóżdżenie.

Na czym polega?[]

Tibia

Zaczyna się tak niewinnie...

Informacje wstępne[]

Tibia to gra (o ile można ją tak nazwać) dla okularników. Jeśli nie masz okularów, bardzo możliwe, że z ekranu wyskoczy ci piksel i wybije oko. Przedział wiekowy dla gry w Tibię wynosi 7-14 lat, jeśli ktoś ma więcej, to prawdopodobnie coś jest nie tak.

Instalacja[]

Czerwień

Skupisko noobów na mapie świata Tibii.

Potrzebujemy:

 • komputera z systemem Windows,
 • kartonu wódki 7-14 lat!.
 • tabletki na ból głowy,
 • internet.

Ze strony tibia.com pobieramy aplikację. Kolejnym krokiem jest przeczytanie wszystkich umów w języku mongolskim i wybranie miejsca instalacji. Podczas instalacji łykamy tabletkę, popijając wódką. Zainstalowałeś? Gratulujemy. No to teraz tylko pobierz w ciągu 83 dni tłumaczenie na angielski, ponieważ twoja gra chyba obsługuje suahili.

Odinstalowanie (zalecane)[]

Aby odinstalować Tibię, podkładamy laskę dynamitu pod komputer, a następnie podpalamy lont. Gratulujemy! Tibii już nie ma na dysku (zresztą dysku też nie). Jeśli jednak masz trochę oleju w głowie, użyj funkcji Dodaj lub usuń programy.

Pierwszy level[]

Tibia UE

Atak w I levlu

Po instalowaniu przez 9 dni gry rozpoczynamy zabawę. Mamy do użytku:

 • 3 kamienie,
 • jabłko,
 • miecz.

Pierwsze zadanie polega na przekrojeniu jabłka mieczem. Niestety, 94% graczy kroi samego siebie. Reszta graczy potem musi rzucić 3 kamienie do wody. Po wrzuceniu pojawia się miły smoczek, który powoduje, że nasz ludek ginie. Tak więc rozgrywka zaczyna się na nowo.

Dalsza "zabawa"[]

Matura

Matura w 2014 będzie opierać się o Tibię.

Po wbiciu 8. poziomu na zmutowanych szczurach, wściekłych wiewiórkach i równie groźnych shitach, ruszamy w wielki świat, gdzie natychmiast zabijają nas większe poziomy. Nieważne co by się zrobiło, zawsze ma się HUNTA od innych dzieci neo.

Walka bronią białą w tej grze polega na stanięciu jednym kwadracikiem koło drugiego i czekaniu, aż jeden piksel zatłucze drugiego z bardzo krwawymi efektami specjalnymi.

Cele[]

 • Zdobycie jabłka;
 • Spędzenie nad grą całych wakacji całego życia.

Jak być potęgą w Tibii?[]

 • Mieć 100. level w Tibii (wersja dobra).
 • Lub zostać adminem Tibii i zablokować wszystkie dzieci neo (wersja lepsza).
 • Lub usunąć tę grę (wersja najlepsza).

Muzyka[]

Sabaton

Sabaton na jednej ze swoich okładek zaprezentował zrzut ekranu z wersji pre-alpha Tibii w 3D

W Tibii nie ma muzyki. Najgłośniejszy dźwięk podczas gry wydaje wentylator komputera. Dlatego tibijczycy są czasem zmuszeni do zminimalizowania gry, aby puścić sobie coś z zewnątrz.

Tibia a uzależnienia[]

Wystarczy już samo zainstalowanie Tibii, aby popaść w uzależnienie. Obok komputera zazwyczaj są postawione krzesła (jeden z elementów instalacji, broń), 50 000 złotych i telefon komórkowy (by zamawiać pizzę z pizzerii na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację i przegryzki pomiędzy nimi). Sam tibijczyk zamieszkał w toalecie (by nie musiał biegać cały czas). Zazwyczaj jedyną formą kontaktu z graczem są niewybredne komentarze w grze typu OMG, O lol!!!.

Różnie leczy się uzależnienie od tej gry komputerowej. Najłatwiejszym sposobem jest wyłączenie prądu na całym osiedlu lub wsi (albo nawet w mieście lub w gminie). Aby wyłączyć prąd, należy się uzbroić w czołg odporny na krzesła. Innymi metodami są: zhakowanie konta, psychiatryk oraz żołnierze z Pakistanu. Jeśli żadna metoda nie zadziała, najlepiej strzel sobie w łeb...

Rozwój[]

Budowa Tibii

Budowa Tibii

Aktualnie modniejszym od Tibii staje się Minecraft - podstawową różnicą jest to, że Minecraft jest już w świecie 3D. Prawdopodobnie nawet podstawa kodu źródłowego jest ta sama.

Przypisy

Advertisement