FANDOMMedal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.
Pracownik CipSoft

Pracownik CipSoftu

Krzesło

Profesjonalna broń tibijczyka

Piszczel (łac. tibia) - podstawowa kość goleni, leży po stronie przyśrodkowej.

Definicja z Wikipedii

K***a, znowu mi spadł level!

Dziecko neo podczas gry

A po ch**a mi to?

Normalny człowiek o Tibii

Dwie rzeczy są nieograniczone – wszechświat i ludzka głupota. Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności.

Albert Einstein o graczach Tibii

- Stary jak spędziłeś wakacje?
- Świetnie! Mam wielu nowych kumpli. Nie odstępujemy na krok.

Komentarz do poziomu 7 w grze

Tibia jak narkotyk

Gazeta Wyborcza o Tibii [1]

Huius curva Tibia est os ranae

Starożytni Rzymianie o Tibii

Tibia - gra komputerowa (i to o dziwo dosyć popularna) pisana w Microsoft Paint oraz Microsoft WordPad (niektóre źródła podają, że w Notatniku). Zaawansowana technologia powoduje, że w tą grę kolejne levele zdobywa 52 graczy. W Tibię grają zazwyczaj przedstawiciele gatunku ludzkiego typu dzieci neo należące do rasy tibijczyków, którzy obok gry miłują krzesła jako broń masowego rażenia. Dłuższa gra w Tibię powoduje odmóżdżenie.

Na czym polega?edytuj

Tibia

Zaczyna się tak niewinnie...

Informacje wstępne edytuj

Tibia to gra (o ile można ją tak nazwać) dla okularników. Jeśli nie masz okularów, bardzo możliwe, że z ekranu wyskoczy ci piksel i wybije oko. Przedział wiekowy dla gry w Tibię wynosi 7-14 lat, jeśli ktoś ma więcej, to prawdopodobnie coś jest nie tak.

Instalacjaedytuj

Czerwień

Skupisko noobów na mapie świata Tibii.

Potrzebujemy:

 • komputera z systemem Windows,
 • kartonu wódki 7-14 lat!.
 • tabletki na ból głowy,
 • internet.

Ze strony tibia.com pobieramy aplikację. Kolejnym krokiem jest przeczytanie wszystkich umów w języku mongolskim i wybranie miejsca instalacji. Podczas instalacji łykamy tabletkę, popijając wódką. Zainstalowałeś? Gratulujemy. No to teraz tylko pobierz w ciągu 83 dni tłumaczenie na angielski, ponieważ twoja gra chyba obsługuje suahili.

Odinstalowanie (zalecane)edytuj

Aby odinstalować Tibię, podkładamy laskę dynamitu pod komputer, a następnie podpalamy lont. Gratulujemy! Tibii już nie ma na dysku (zresztą dysku też nie). Jeśli jednak masz trochę oleju w głowie, użyj funkcji Dodaj lub usuń programy.

Pierwszy level edytuj

Tibia UE

Atak w I levlu

Po instalowaniu przez 9 dni gry rozpoczynamy zabawę. Mamy do użytku:

 • 3 kamienie,
 • jabłko,
 • miecz.

Pierwsze zadanie polega na przekrojeniu jabłka mieczem. Niestety, 94% graczy kroi samego siebie. Reszta graczy potem musi rzucić 3 kamienie do wody. Po wrzuceniu pojawia się miły smoczek, który powoduje, że nasz ludek ginie. Tak więc rozgrywka zaczyna się na nowo.

Dalsza "zabawa" edytuj

Matura

Matura w 2014 będzie opierać się o Tibię.

Po wbiciu 8. poziomu na zmutowanych szczurach, wściekłych wiewiórkach i równie groźnych shitach, ruszamy w wielki świat, gdzie natychmiast zabijają nas większe poziomy. Nieważne co by się zrobiło, zawsze ma się HUNTA od innych dzieci neo.

Walka bronią białą w tej grze polega na stanięciu jednym kwadracikiem koło drugiego i czekaniu, aż jeden piksel zatłucze drugiego z bardzo krwawymi efektami specjalnymi.

Celeedytuj

 • Zdobycie jabłka;
 • Spędzenie nad grą całych wakacji całego życia.

Jak być potęgą w Tibii?edytuj

 • Mieć 100. level w Tibii (wersja dobra).
 • Lub zostać adminem Tibii i zablokować wszystkie dzieci neo (wersja lepsza).
 • Lub usunąć tę grę (wersja najlepsza).

Muzykaedytuj

Sabaton

Sabaton na jednej ze swoich okładek zaprezentował zrzut ekranu z wersji pre-alpha Tibii w 3D

W Tibii nie ma muzyki. Najgłośniejszy dźwięk podczas gry wydaje wentylator komputera. Dlatego tibijczycy są czasem zmuszeni do zminimalizowania gry, aby puścić sobie coś z zewnątrz.

Tibia a uzależnieniaedytuj

Wystarczy już samo zainstalowanie Tibii, aby popaść w uzależnienie. Obok komputera zazwyczaj są postawione krzesła (jeden z elementów instalacji, broń), 50 000 złotych i telefon komórkowy (by zamawiać pizzę z pizzerii na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację i przegryzki pomiędzy nimi). Sam tibijczyk zamieszkał w toalecie (by nie musiał biegać cały czas). Zazwyczaj jedyną formą kontaktu z graczem są niewybredne komentarze w grze typu OMG, O lol!!!.

Różnie leczy się uzależnienie od tej gry komputerowej. Najłatwiejszym sposobem jest wyłączenie prądu na całym osiedlu lub wsi (albo nawet w mieście lub w gminie). Aby wyłączyć prąd, należy się uzbroić w czołg odporny na krzesła. Innymi metodami są: zhakowanie konta, psychiatryk oraz żołnierze z Pakistanu. Jeśli żadna metoda nie zadziała, najlepiej strzel sobie w łeb...

Rozwójedytuj

Budowa Tibii

Budowa Tibii

Aktualnie modniejszym od Tibii staje się Minecraft - podstawową różnicą jest to, że Minecraft jest już w świecie 3D. Prawdopodobnie nawet podstawa kodu źródłowego jest ta sama.

Przypisy

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.