Bezsensopedia
Advertisement
Rumunia
Stolica Bukareszt
Władca Jakiś tam prezydent
Symbol Bloki z wielkiej płyty
Hymn Deşteaptă-te, Române!
Język urzędowy język rumuński
Ustrój demokracja
Skład narodowościowy Rumuni
Jednostka
monetarna
lej z czego jeden lej jest wart 100 banów
 


Rumunia - państwo w Europie, uważane za trzecie po Mołdawii i Polsce zadupie na świecie. Obecnie przykład zacofanego technicznie i gospodarczo kraju, gdzie brakuje już tylko komuny. To tutaj jako walutę możesz otrzymać bana. Na dodatek podobno ich służba zdrowia jest gorsza od naszej, ale zapomnieli dodać do zestawienia kolejek.

Historia[]

W odległych czasach byli częściowo zniewoleni przez Węgry i przez Imperium Osmańskie. Dopiero na początku XX wieku, kiedy krajom w tym regionie zachciało się uwolnić od nich i zrobić zupę w kociołku uzyskali niepodległość na wschodzie. Potem wykorzystali Cyganów, aby od Węgrów wyżebrać zachód. Na czas II wojny światowej to tutaj polski rząd za zgodą prezydenta wyruszył z zadupia do zadupia. Mieli pójść dalej, ale im nie dali. Po wojnie aż do 1989 roku był milusi komunizm, a potem papugowanie naszego kraju. Od 1 stycznia 2007 roku zniewolone Eurokołchozem. W wszelkich zestawieniach porównujących kraje unii są na szarym końcu.

Gospodarka[]

Ich gospodarka polega na wydobywaniu wszystkiego, co mają. Jednak niewiele mają, dlatego są tacy biedni. Poza tym młodzi ludzie próbują wszystkich, co się da odjechać do bogatych krajów, aby tam czyścić naczynia tudzież łazienki, podobnie jak Polacy. No może ewentualnie generują dochody z turystyki, bo mają pewien dostęp do morza i to z stosunkowo ciepłą wodą. A mogliby zbierać część od swoich kolegów Cyganów, którzy proszą o pieniądze na ulicach całej Europy.

Galeria[]

Advertisement