Bezsensopedia
Advertisement

Reprezentacja Włoch w piłce nożnej – znana reprezentacja piłkarska, jedna z najlepszych na świecie. Na naszym Euro zajęli drugie miejsce, pokonując w warszawskim półfinale Niemców. Pamiętamy ich także ze spektakularnego finału z Francją na mundialu w 2006.

Przed każdą imprezą Włosi wymieniani są w (węższym lub szerszym) gronie faworytów, aczkolwiek nie zawsze spełniają oczekiwania. Przykładowo, na mundialu w RPA broniąc tytułu mistrzowskiego nie wyszli z grupy. Nie zmienia to jednak faktu, że w swojej historii zdobyli aż cztery mistrzostwa świata (więcej mają tylko Canarinhos).

Zawodnicy[]

Materazzi i Mario

Wewnętrzne porachunki we włoskiej kadrze.

  • Gianluigi Buffon - bramkarz, nawet wybitny. Wygląda jak typowy Włoch.
  • Andrea Pirlo - mózg drużyny, potrafi celnie podać przez całe boisko.
  • Mario Balotelli - napastnik, który jest bardziej uśmiechnięty podczas zabawy chorągiewką niż po strzeleniu gola w półfinale. Podczas treningu wykonuje rożne ćwiczenia, ale nie te, które mu karze trener.
  • Marco Materazzi - już chyba nie gra, pamiętany niemal wyłącznie z niemieckiego mundialu, kiedy w finale Zidane nie wytrzymał z nim nerwowo.


Piłka nożna
Piłka nożna

Organizacje: FIFAUEFAPZPN
Rozgrywki: Mistrzostwa ŚwiataMistrzostwa EuropyCopa AmericaPuchar Narodów AfrykiLiga Mistrzów
Reprezentacje (te dobre): FrancjaGhanaHiszpaniaHolandiaKamerunNiemcyUrugwajWłochy
Dawcy punktów: Korea PółnocnaSan MarinoWyspy OwczeVanuatu
Kluby piłkarskie: FC BarcelonaHB TórshavnReal Madryt
Zobacz też: Euro 2012Euro 2016Mundial 2014Piłka nożna w PolscePolska Ukraina
Euro 2012

Reprezentacje: PolskaUkrainaAngliaChorwacjaCzechyDaniaFrancjaGrecjaHiszpaniaHolandiaIrlandiaNiemcyPortugaliaRosjaSzwecjaWłochy
Stadiony: Stadion Narodowy w WarszawiePGE Arena GdańskStadion Miejski we WrocławiuStadion Miejski w PoznaniuStadion Olimpijski w KijowieDonbas ArenaStadion Metalist w CharkowieArena Lwów
Symbole: AdamiakowaKoko Euro SpokoPostęp robót do EURO 2012Slavek i Slavko

Advertisement