Bezsensopedia
Advertisement
Frank_Loeffler_45m_-_Innsbruck_K108_2001_-_dangerous_crash

Frank Loeffler 45m - Innsbruck K108 2001 - dangerous crash

To nie jest Rumun, ale ich skoki nie różnią się znacząco.

Reprezentacja Rumunii w skokach narciarskich – grono buloklepów przez duże B, zwanych górnolotnie skoczkami narciarskimi, zamieszkujących krainę hrabiego Draculi. Poziom rumuńskich skoków mniej więcej odpowiada poziomowi reprezentacji San Marino w piłce nożnej i raczej nie zanosi się, by w najbliższych latach miało się tu cokolwiek zmienić (chyba że na gorsze). Do tej pory żaden Rumun jeszcze nie zapunktował w zawodach Pucharu Świata, co plasuje reprezentację Rumunii niżej od takich skokowych potęg jak Ukraina, Kazachstan czy nawet Holandia, zaś ex aequo z Turkami i Australijczykami.

Rumuni za to są pod jednym względem lepsi od Czechów, mianowicie mają skocznię w Râșnovie spełniającą wymogi FIS, podczas gdy nasi południowi sąsiedzi nie mają w tej chwili ani jednego takiego obiektu.


Obecnie kompromitujący się zawodnicy

  • Daniel Andrei Cacina – zdobył kilka punktów Letniego Pucharu Kontynentalnego, co czyni go aktualnym liderem reprezentacji.
  • Andrei Feldorean – ustanowił krajowy rekord w długości skoku lotem na całe 133 metry, i nawet się nie zabił.
  • Nicolae Sorin Mitrofan – raz wygrał niezwykle prestiżowy Puchar Karpat, wyprzedzając kilku wyżej notowanych zawodników – ale tylko dlatego, że jako jedyny wziął udział we wszystkich zawodach cyklu.
  • Mihnea Alexandru Spulber – kiepski nawet jak na rumuńskie warunki, ale z racji bycia synem trenera reprezentacji, jest wożony na wszystkie zawody[1].

Zawodnicy, którzy kompromitowali się dawniej

  • Eduard Torok – punktował parę razy w Kontynentalnym i wydawało się że coś może z niego być, ale skonfliktował się z trenerem i rzucił skakanie.
  • Hunor Farkas – bez punktów nawet w FIS Cupie[2].
  • Remus Tudor i Szilveszter Kozma – pierwsi Rumuni, którym udało się zapunktować w Pucharze Kontynentalnym, zajmując ex aequo 29. miejsce na zawodach w Sapporo[3].

Przypisy

  1. Kogoś wam to przypomina?
  2. Czego się można było spodziewać.
  3. Na 31 startujących, z czego jednego zdyskwalifikowano.


Skoczek.png
Skoki narciarskie

Reprezentacje: AustraliaAustriaBułgariaChinyCzechyEstoniaFinlandiaFrancjaJaponiaKazachstanKoreaNiemcyNorwegiaPolskaRosjaRumuniaSłoweniaSzwajcariaTurcjaUkrainaUSAWłochy
Zawody: Letnie Grand PrixFIS CupMistrzostwa ŚwiataMistrzostwa Świata w lotach narciarskichPuchar KontynentalnyPuchar ŚwiataRaw AirTurniej Czterech Skoczni
Skocznie: AistAlpensia Jumping ParkBergiselCopper PeakGorney GigantGranåsenGross-Titlis-SchanzeHeini-Klopfer-SkiflugschanzeHochfirstschanzeHolmenkollbakkenJeštědKulmLetalnicaLysgårdsbakkenMidtstubakkenMiyanomoriMühlenkopfschanzeNeue Große OlympiaschanzeOkurayamaPaul-Ausserleitner-SchanzePine Mountain JumpPuijoRukatunturiRusskije GorkiSalpausselkäSchattenbergschanzeSkocznia Olimpijska w HakubieStadio del TrampolinoTrambulină Valea CărbunăriiTrampolino Dal BenUtah Olympic ParkVikersundbakkenVogtlandarenaWielka KrokiewWisła-MalinkaČerťák
Inne: BulaCompetition cancelledDeluxe Ski Jump 4Kryształowa KulaStyl V

Advertisement