Bezsensopedia
Advertisement

Reprezentacja Rosji w piłce nożnej – mocna reprezentacja, spadkobierca sukcesów ZSRR. W reprezentacji Rosji jest wielu niby słabych napastników, ale jednak dosyć skutecznych, by dostać się do ćwierćfinału lub do walki o trzecie miejsce. W rosyjskiej reprezentacji trzyma się zasadę Najlepszą formą obrony jest atak, przez co wielu obrońców nagle staje się napastnikami pozostawiając bramkarza samego.

Kibice[]

Typowi kibice reprezentacji Rosji w niczym nie różnią się od naszych kibiców. Typowy kibic potrafi podczas meczu krzyczeć byle wulgaryzm, palić byle szalik oraz skopać tyłek przeciwnikom, jeśli są Polakami lub kimś spośród dzieci ZSRR.

Sukcesy[]

  • Dostanie się na Euro 2012 po po pokonaniu Irlandii.

Porażki[]

  • Raz ulec Polsce i raz z nią zremisować.

Ciekawostki[]

  • Reprezentacja Rosji powstała już w 1917 roku, dzięki czemu mogą uznawać się za doświadczoną reprezentację (choć istnieje tylko 27 lat [1]).


Polska Ukraina
Euro 2012

Reprezentacje: PolskaUkrainaAngliaChorwacjaCzechyDaniaFrancjaGrecjaHiszpaniaHolandiaIrlandiaNiemcyPortugaliaRosjaSzwecjaWłochy
Stadiony: Stadion Narodowy w WarszawiePGE Arena GdańskStadion Miejski we WrocławiuStadion Miejski w PoznaniuStadion Olimpijski w KijowieDonbas ArenaStadion Metalist w CharkowieArena Lwów
Symbole: AdamiakowaKoko Euro SpokoPostęp robót do EURO 2012Slavek i Slavko


Przypisy

  1. Przez wiele czasu była reprezentacja ZSRR
Advertisement