Bezsensopedia
Advertisement

Reprezentacja Francji w piłce nożnej – drużyna piłkarska będąca francuską kadrą (między)narodową. Reprezentacja ta nosi przydomek trójkolorowi, który pochodzi od kolorów francuskiej flagi lub od kolorów skóry grających tam zawodników. W drużynie tej grają bowiem piłkarze biali, brązowi i czarni (ci trzeci stanowią większość).

Francuzi (?) są drużyną dość dobrą. W swojej długiej historii odnosili liczne sukcesy na Mistrzostwach Świata czy Europy. W przyszłości być może zdobędą także Puchar Narodów Afryki.

The_Ultimate_Zidane_HeadButt_Video
Zidane vs. Materazzi
Nie leci film? Zainstaluj flasha!

Jednym z najsłynniejszych zawodników występujących w reprezentacji Francji był Zinedine Zidane. Był on wprawdzie Algierczykiem, ale ze względu na biały kolor skóry uchodził za przedstawiciela mniejszości rodowitych Francuzów. Na Mundialu w Niemczech zakończył on swoją wspaniałą karierę spektakularnym strzałem z bańki Materazziemu.


Piłka nożna
Piłka nożna

Organizacje: FIFAUEFAPZPN
Rozgrywki: Mistrzostwa ŚwiataMistrzostwa EuropyCopa AmericaPuchar Narodów AfrykiLiga Mistrzów
Reprezentacje (te dobre): FrancjaGhanaHiszpaniaHolandiaKamerunNiemcyUrugwajWłochy
Dawcy punktów: Korea PółnocnaSan MarinoWyspy OwczeVanuatu
Kluby piłkarskie: FC BarcelonaHB TórshavnReal Madryt
Zobacz też: Euro 2012Euro 2016Mundial 2014Piłka nożna w PolscePolska Ukraina
Euro 2012

Reprezentacje: PolskaUkrainaAngliaChorwacjaCzechyDaniaFrancjaGrecjaHiszpaniaHolandiaIrlandiaNiemcyPortugaliaRosjaSzwecjaWłochy
Stadiony: Stadion Narodowy w WarszawiePGE Arena GdańskStadion Miejski we WrocławiuStadion Miejski w PoznaniuStadion Olimpijski w KijowieDonbas ArenaStadion Metalist w CharkowieArena Lwów
Symbole: AdamiakowaKoko Euro SpokoPostęp robót do EURO 2012Slavek i Slavko

Advertisement