Bezsensopedia
Advertisement


Gwiazda Ten artykuł zajął VI miejsce w plebiscycie na najlepszy artykuł 2013. Gratulujemy!


Medal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.
Discharge pipe

Jeden z istotniejszych dopływów Renu - Ruhra

Ren (fr. Rhin, niem. Rhein, nid. Rijn, ret. Rein) – długi strumyk, jeden z najdłuższych w Europie. Swoje istnienie rozpoczyna w Alpach Szwajcarskich, a kończy na brzegu dużej kałuży zwanej Morzem Północnym. Ren ma 1233 kilometrów długości. Sprawdzaliśmy dziesięciocentrymetrową linijką.

Nad Renem leżą takie miasta, jak Kolonia, Duisburg, Konstancja, Spira, Düsseldorf, Bonn czy Rotterdam (oraz wiele innych, ale komu chciałoby się je wszystkie wypisywać?).

W niektórych częściach Szwablandu rzeka ta jest darem, ponieważ to dzięki niej okoliczne miasta mogą się rozwijać: wycieczki statkami, które wszyscy chcą, ale nikogo na nie nie stać, transport towarów statkami zaśmiecającymi rzekę[1].

Bieg[2] Przepływ rzeki[]

Rzeka ma swoje źródła w górach, a więc musi spłynąć w dół. Po dotarciu na dół płynie przed siebie, parę razy skręcając w prawo, w lewo, znowu w prawo,a potem lewo. Podczas swojej drogi opuszcza Szwajcarię, następnie wkracza do Niemiec i trzyma się zachodniej strony kraju. Pod koniec wpływa do Holandii[3] i tam łączy się z dużą kałużą morzem i żyje długo i szczęśliwie. Koniec.

Historia[]

Dawno dawno temu nad Renem mieszkały jakieś tam plemiona germańskie albo nawet inne (kto by to dokładnie pamiętał). Pewnego dnia jeden z nich nasikał do rzeki, w ten sposób uroczyście wpuszczając tam pierwsze zanieczyszczenia. Potem od południowego zachodu przyszli tu Rzymianie, ale dalej bali się iść, bo parę razy dostali wpier... od pierwotnych zaśmiecaczy rzeki.

Przypisy

  1. Tego nie musimy potwierdzać
  2. Rzeka nie potrafi biegać
  3. Aby to zrobić, potrzebuje specjalnego paszportu dla europejskich rzek.
Advertisement