Bezsensopedia
Advertisement

Przysposobienie obronne (inaczej PO - nie mylić z Platformą Obywatelską) – dawniej istniejący przedmiot szkolny realizowany w szkołach ponadgimnazjalnych i na studiach kiedyś tam, wcześniej także w 7. i 8. klasie podstawówki.

Zakres nauczania[]

Zakres nauczania obejmuje szeroko pojętą obronę cywilną, metody ochrony przed różnymi zagrożeniami (takimi jak lecąca piłka), czy przygotowanie do postępowania w wypadku kradzieży kajzerki z Biedronki. Podczas treningu uczniowie są także szkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy starszej pani. Poza tym w przedmiocie mieści się temat typowo wojskowy (nap***ć z karabinka!!!), ogólne informacje o rodzajach broni białej i zasadach służby wojskowej, i jakieś wiadomości z zakresu prawa międzynarodowego w zakresie ustawek oraz topografii.

Śmierć[]

Przedmiot zniknął z gimbazjów w 2009 roku, a ze szkół ponadgimbazjalnych - 1.09.2012, zastępuje go jakiś inny badziew o nazwie edukacja dla bezpieczeństwa i identycznej podstawie programowej.

Polska klasa
Szkoła

Typy szkół: przedszkoleszkoła podstawowagimnazjumliceumtechnikumzasadnicza szkoła zawodowa
Nauczyciele: dyrektorinformatykpolonistamatematykwuefista
Pozostali pracownicy: kucharkasprzątaczka
Uczniowie: absolwentkujonprymusprzewodniczącastudent
Przedmioty: fizykajęzyk angielskijęzyk niemieckijęzyk polskimatematykamuzykaplastykaprzyrodaprzysposobienie obronnewychowanie fizycznewiedza o społeczeństwie
Przybory szkolne: długopisklejkredkalegitymacja szkolnanożyczkiołówekpiórnikplecakpodręcznikściągazeszyt
Oceny: jedynkadwójkatrójkaczwórkapiątkaszóstka
Inne: bibliotekadziennikklasakorytarz szkolnyławkaoświata w Polscepokój nauczycielskirok szkolnystawianie ocenszatniaszatnia na WFszkolny autobuswagaryzadanie domowezadane.pl

Advertisement