Bezsensopedia
Advertisement

Przewodnicząca, czasem także przewodniczący - niezobowiązujący tytuł dla ucznia (!), który został do tego zgłoszony przez swoją klasę. To ma być takie przystosowanie do demokracji. Wbrew pozorom, przewodnicząca nie ma praktycznie żadnego wpływu na to, co się dzieje w szkole. Jednak, kiedy wychowawczyni jest zdenerwowana oskarża samorząd o to, że nie zapobiegł np. bójce. 

Samorząd klasowy musi zarywać opuszczać przewy obiadowe siedząc na spotkaniach samorządu. Przekazuje potem klasie wzruszające nowiny o potrzebie zrobienia kartek na Boże Narodzenie.

Hierarchia tytułowanych[]

  • przewodnicząca klasy - jedna na klasę. Jeśli jest dziewczyną, to na ogół próbuje innych wciągnąć w jakieś nudne akcje (zbiórki pieniędzy, jedzenia) Szkolna wersja kapo. Jeśli jest chłopakiem, to nie robi nic.
  • przewodniczący samorządu szkolnego - jeden na całą szkołę. Ma za zadania organizować dyskoteki i pomagać nauczycielom w robieniu sobie jaj (jeśli tacy są).


Nuvola apps kuser To tylko zalążek artykułu z dziedziny społeczeństwa. Jeśli nie jesteś no-lifem – rozbuduj to hasło.


Polska klasa
Szkoła

Typy szkół: przedszkoleszkoła podstawowagimnazjumliceumtechnikumzasadnicza szkoła zawodowa
Nauczyciele: dyrektorinformatykpolonistamatematykwuefista
Pozostali pracownicy: kucharkasprzątaczka
Uczniowie: absolwentkujonprymusprzewodniczącastudent
Przedmioty: fizykajęzyk angielskijęzyk niemieckijęzyk polskimatematykamuzykaplastykaprzyrodaprzysposobienie obronnewychowanie fizycznewiedza o społeczeństwie
Przybory szkolne: długopisklejkredkalegitymacja szkolnanożyczkiołówekpiórnikplecakpodręcznikściągazeszyt
Oceny: jedynkadwójkatrójkaczwórkapiątkaszóstka
Inne: bibliotekadziennikklasakorytarz szkolnyławkaoświata w Polscepokój nauczycielskirok szkolnystawianie ocenszatniaszatnia na WFszkolny autobuswagaryzadanie domowezadane.pl

Advertisement