Bezsensopedia
Advertisement

Prawa dotyczące Wikipedii

 1. Prawo Beno: Niezależnie od tego, jak długo zastanawiasz się nad treścią artykułu, nowa złota myśl przyjdzie zaraz po kliknięciu w przycisk ZAPISZ.
 2. Prawo Wipura: Prawdopodobieństwo omyłkowego zamknięcia artykułu jest wprost proporcjonalne do ilości wprowadzonych zmian.
 3. Prawo MariuszaR: Bez względu na to, jak doskonale zostanie rozpisane drzewo kategorii, tuż po jego zatwierdzeniu pojawi się artykuł, który do niczego nie będzie pasował.
 4. Prawo AKaczora: Ilekroć dojdziesz do ostatniego prawa pojawi się nowe, ale nie będziesz wiedział gdzie się znajduje.
 5. Prawo Egona: Im częściej sprawdzasz czy już wszystko poprawiłeś, tym większa szansa że coś przeoczysz.
 6. Prawo Pontona: Zawsze ktoś poprawi Twoje hasło, nawet jeśli to artykuł na medal.
 7. Prawo Mix321: Im dłużej pracujesz nad artykułem tym większa szansa, że ktoś coś w nim zmieni.
 8. Prawo Michalwadasa: Im więcej kategorii stworzysz tym większe prawdopodobieństwo że nie będą tworzone artykuły do tych kategorii
 9. Prawo Lajsikonika: Ilość osób, które chcą żebyś coś dla nich na Wikipedii zrobił jest odwrotnie proporcjonalna do aktualnej szybkości działania systemu.
 10. Prawo Szymona Ż.: Prawdopodobieństwo wystąpienia konfliktu edycji jest wprost proporcjonalne do iloczynowi wkładu i czasu poświęconego na dokonanie zmiany.
 11. Prawo Azoniastego 220: Prawdopodobieństwo mylenia Wikipedii z Nonsensopedią rośnie wraz z aktywnością na stronie, zaś jeżeli pojawią się od tej reguły odstępstwa, oznaczają one tylko brak wiedzy nt. istnienia Nonsy (anonsizm; dysnonsja).


Ta strona zawiera treści z Wikipedii. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Dyskusja:Prawa Murphy'ego. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst z Wikipedii jest udostępniony na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Advertisement