FANDOM


(Podboje)
m (Wycofano edycje użytkownika 89.72.141.110 (dyskusja). Autor przywróconej wersji to Repticafe.)
 
Linia 22: Linia 22:
 
* Wszystkie firmy prywatne zlikwiduj.
 
* Wszystkie firmy prywatne zlikwiduj.
 
* Rozdawaj uczniom [[kondom|prezerwatywy]] i zachęcaj ich do wolnej miłości.
 
* Rozdawaj uczniom [[kondom|prezerwatywy]] i zachęcaj ich do wolnej miłości.
* Ważna informacja: jako przywódca lewicowy nie chcesz nikogo podbijać. Ty po prostu chcesz wyzwalać narody spod władzy podłych kapitalistów i okrutnych narodowców! Taka rada, nie da się podbijać świata jako demokracja, do tego jednak trzeba stalowych jaj, demokraci to zazwyczaj zwykłe pizdy, więc tego punktu nawet nie próbuj ;)
+
* Ważna informacja: jako przywódca lewicowy nie chcesz nikogo podbijać. Ty po prostu chcesz wyzwalać narody spod władzy podłych kapitalistów i okrutnych narodowców!
   
 
==== [[Prawica]] ====
 
==== [[Prawica]] ====
Linia 30: Linia 30:
 
* A potem znacjonalizuj.
 
* A potem znacjonalizuj.
 
* Zrób ulgi dla kapitalistów (na 3 dni).
 
* Zrób ulgi dla kapitalistów (na 3 dni).
* Ważna informacja: jako przywódca prawicowy nie chcesz nikogo podbijać. Ty po prostu chcesz oswobodzić wszystkich Polaków na całym świecie i ich braci spod ucisku obcych mocarstw! (mamy Polaków na całym świecie w takiej ilości, że wszędzie casus belli od wyzwalania ucieśnionych narodów powinno przejść)
+
* Ważna informacja: jako przywódca prawicowy nie chcesz nikogo podbijać. Ty po prostu chcesz oswobodzić wszystkich Polaków na całym świecie i ich braci spod ucisku obcych mocarstw!
   
 
==== [[Centrum]] ====
 
==== [[Centrum]] ====
Linia 37: Linia 37:
 
* Wyzywaj wszystkich polityków prawicowych od ciemnogrodzian i faszystów.
 
* Wyzywaj wszystkich polityków prawicowych od ciemnogrodzian i faszystów.
 
* Obsadź swoich ludzi w mediach, aby przedstawiali twoją partię jako jedyną rozsądną. Cała reszta to fanatycy.
 
* Obsadź swoich ludzi w mediach, aby przedstawiali twoją partię jako jedyną rozsądną. Cała reszta to fanatycy.
* Ważna informacja: jako przywódca centrowy nie chcesz nikogo podbijać. Ty po prostu jesteś zwolennikiem głębokiej integracji! (W sumie to najlepszy pomysł, po prostu mów wszystkim, że chcesz dobra dla każdego, a że każdy na coś narzeka to masz pełne pole do popisu)
+
* Ważna informacja: jako przywódca centrowy nie chcesz nikogo podbijać. Ty po prostu jesteś zwolennikiem głębokiej integracji!
 
 
Populizm
 
 
Tak jak nasze kochane ostatnie partie, nie zaliczają się po prostu do jakiś konkretnych szablonów. Na początek jak każdy początkujący dyktator, po prostu mów tłuszczy, że dasz im co tam chcą. Chociażby chcieli samochody latające, nic prostrzego, mówisz, że pracujecie, ale inne partie Ci w tym przeszkadzają. Od takich postępowań prościutka droga do dyktatury, czyli jesteś całkiem blisko!!!
 
   
 
===Demokracja===
 
===Demokracja===
Linia 53: Linia 53:
   
 
Jeśli twój projekt osiągnie sukces, podbij większych od siebie. [[Czad]], [[Niger]], [[Mali]], [[Antarktyda]], [[Botswana]], [[Peru]] oraz [[Mongolia]] czekają.
 
Jeśli twój projekt osiągnie sukces, podbij większych od siebie. [[Czad]], [[Niger]], [[Mali]], [[Antarktyda]], [[Botswana]], [[Peru]] oraz [[Mongolia]] czekają.
 
Najlepiej będzie od zajęcia takich krajów jak Niemcy (jeszcze nie słyszałem nikogo, kto by się pozytywnie wypowiedział o tym narodzie, więc nikomu go nie szkoda), potem możesz się bawić. Po zajęciu całego świata, nic nie stoi na przeszkodzie stworzenia całkowitej dyktatury pod wodzą jednego człowieka, a potem co tam dusza zapragnie! Głównie to są jakieś czystki etniczne i spełnianie swoich najskrytszych marzeń, powodzenia ;)
 
   
 
== Wersja łatwiejsza ==
 
== Wersja łatwiejsza ==

Aktualna wersja na dzień 22:52, mar 7, 2020


Medal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.

Rozumiem, że twoim marzeniem stało się przejęcie władzy nad światem. Przekażę Ci swoją wiedzę, byś stworzył ogromne imperium, w którym ty będziesz władcą.

Wersja pr0 edytuj

Środki edytuj

Aby coś zacząć, musisz szastać pieniędzmi. Aby je zdobyć:

 • wykuj encyklopedię PWN, idź do obojętnie jakiego teleturnieju typu Jeden z dziesięciu i zgarnij kasę,
 • rusz tyłek do pracy na kilka etatów,
 • zarabiaj w Internecie (miesięcznie 15$),
 • wszystkie swoje pieniądze wrzuć na nieźle oprocentowaną lokatę,
 • sprzedaj co masz,
 • ukradnij (wersja najefektowniejsza, ale ryzykowna).

Zdobycie poparcia edytuj

Masz już kasę. Wszystko, co masz w tym momencie wymień na Snickersy i wódkę, by mieć poparcie. Zbierz żołnierzy, których zainspirujesz własnym systemem politycznym. Posiadając ich poparcie, możesz wzniecić bunt (patrz osobny poradnik) i przez to obalić dotychczasowy system (czołgi i karabiny masz pod ręką).

Ustrój edytuj

Lewica edytuj

 • Zalegalizuj wszystko co się da (oprócz sprzeciwiania się władzy).
 • Zwiększ płace o 250% rocznie (najwyżej dodrukujesz kasiorkę i zrobisz hiperinflację, ale przy hiperinflacji masz pomoc zagraniczną).
 • Pamiętaj o absolutnej równości. Od dziś mężczyźni mogą pracować jako niańki, a kobiety wydobywać węgiel.
 • Wszystkie firmy prywatne zlikwiduj.
 • Rozdawaj uczniom prezerwatywy i zachęcaj ich do wolnej miłości.
 • Ważna informacja: jako przywódca lewicowy nie chcesz nikogo podbijać. Ty po prostu chcesz wyzwalać narody spod władzy podłych kapitalistów i okrutnych narodowców!

Prawica edytuj

 • Zostań dyktatorem niczym Kim Dzong Un w Korei Północnej.
 • Każdy nowy trend likwiduj w zalążku, choćby miała to być byle nowa reforma na Bezsensopedii.
 • Wszystko sprywatyzuj.
 • A potem znacjonalizuj.
 • Zrób ulgi dla kapitalistów (na 3 dni).
 • Ważna informacja: jako przywódca prawicowy nie chcesz nikogo podbijać. Ty po prostu chcesz oswobodzić wszystkich Polaków na całym świecie i ich braci spod ucisku obcych mocarstw!

Centrum edytuj

Coś ty, głupi? Centralne partie to tylko demokracja, a tobie konkurencja się nie przyda! Chociaż, z drugiej strony…

 • Wyzywaj wszystkich polityków lewicowych od komunistów.
 • Wyzywaj wszystkich polityków prawicowych od ciemnogrodzian i faszystów.
 • Obsadź swoich ludzi w mediach, aby przedstawiali twoją partię jako jedyną rozsądną. Cała reszta to fanatycy.
 • Ważna informacja: jako przywódca centrowy nie chcesz nikogo podbijać. Ty po prostu jesteś zwolennikiem głębokiej integracji!

Demokracjaedytuj

Chyba upadłeś na łeb z 40. piętra. Jesteś dyktatorem! Indoktrynuj, pierz mózgi, stosuj propagandę sukcesu, wysyłaj opozycjonistów do obozów pracy (ale nie zabijaj ich - tania siła robocza zawsze się przyda), demokrację wybij z głowy, rozwiąż każdą partię (oprócz twojej), napisz nową konstytucję, każ każdemu człowiekowi uczestniczyć w każdej imprezie państwowej, a siebie nazywaj Wielkim Bratem/Wielkim Wujem/Ukochanym Przywódcą/Władcą Napoju Frugo i wszędzie umieszczaj swoje sweet focie. No i zrób podział na kasty! Czyli stwórz taki system, o którym Aldous Huxley oraz George Orwell nigdy nie śnili, pisząc swoje antyutopie.

Podbojeedytuj

Atomowa Victoria

Grunt to przekonać ludzi, że robisz to dla ich dobra

Stworzyłeś w końcu swój system. Fajnie. Stwórz teraz ogromną armię i przejmuj świat.

Jeśli wybrałeś lewicę, zdobądź Skandynawię, Holandię oraz państwa komunistyczne (Ale nigdy nie Chiny!). Jak USA zacznie marudzić, mów, że tylko grasz w Monopoly na państwach i że zapraszasz do gry.

Jeśli wybrałeś prawicę, zarżnij Białoruś, Litwę, Łotwę, Estonię, Mołdawię, Słowację (bo kiedyś były nasze), trochę Niemiec i Czech (kiedyś Bolesław Chrobry przejął te ziemie), Kubę (Napoleon obiecał), Gambię (tam byli kiedyś nasi), Madagaskar (bo Francuzi przed II wojną światową chcieli nam dać), obwód kaliningradzki i Smoleńsk (przecież były kiedyś nasze) oraz Rosję (rok ją mieliśmy, serio!)[1].

Jeśli już byłeś na tyle głupi, że wybrałeś centrum, to zarżnij całe UE (no co, integracja państw europejskich, Napoleon oraz Hitler też integrowali Europę).

Jeśli twój projekt osiągnie sukces, podbij większych od siebie. Czad, Niger, Mali, Antarktyda, Botswana, Peru oraz Mongolia czekają.

Wersja łatwiejsza edytuj

Zagraj na kodach w Europę Universalis.

Przypisy

 1. Jeśli o tym nie słyszałeś, to z ciebie taki prawicowiec jak z Einsteina van Gogh.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.