Bezsensopedia
Advertisement

Pop – gatunek muzyczny obejmujący wszystko to, co jest względnie przyjemne dla ucha. Jest to gatunek bardzo szeroki, posiadający wiele odłamów, nie zawsze nazwanych (w odróżnieniu np. od metalu). Znajdują się tam zarówno utwory wybitne jak i masa chłamu.

Wg innej definicji popem można nazwać wszystko to, co nie pasuje do innych (lepiej sprecyzowanych) gatunków muzycznych.

Instrumenty[]

Duża dowolność. Muzyka może być grana m.in. przy użyciu klawiszy, gitar, perkusji, trąbki, syntezatora, brzeszczotu i głosu piszczących fanek.

Wokal często należy do skąpo odzianej dziewczyny, która swoimi walorami tuszuje brak walorów muzycznych (ta metoda bardziej sprawdza się jednak w disco polo). Nie jest to jednak reguła - czasami śpiewa nawet jakiś siedemdziesięcioletni dziadek.

Podgatunki[]

  • Pop-rock - wszystko ciut ostrzejsze od przeciętnego popu, ale zbyt łagodne dla rocka. Według rasowych rockmanów (takich, co się czeszą raz na pół roku) to jest gówno, ale mniej ortodoksyjni fani rocka są już nastawieni bardziej pozytywnie.
  • Pop pokemoniasty - śpiewanie o dupie marynie przez jakiegoś nastolatka typu Justin Bieber.
  • Pop erotyczny - tematyka tych utworów zwykle dotyczy stosunków seksualnych. Czasami jest to powiedziane wprost, czasami poprzez głębokie aluzje typu Och tak, lubię jak mi tak robisz! Utwory tego typu zazwyczaj są wzbogacone głębokimi teledyskami określanymi jako Ni to porno, ni to muzyka.
  • Pop ambitny - taki pop, w którym słychać rozmaite instrumenty, wokal jest wysokiej klasy, a tekst zawiera jakieś przesłanie. Wbrew pozorom ten podgatunek ciągle istnieje!


Gatunki muzyczne i muzykopodobne
klasycznajazzcountryrockpunk rockheavy metalpopelektronicznatechnodisco polorap
Advertisement