Bezsensopedia
Advertisement
Plastyka

Praca na szóstkę z plusem

Dzieci, wyjmijcie kredki i namalujcie co chcecie

Zadanie na najbliższe 45 minut

Plastyka (ang. Vividness[1], apf. Wiwidnes) - najmilszy przedmiot w historii szkoły. Polega on na sporządzaniu dziecięcych rysunków, które uczniowie później będą mogli dać rodzicom, a ci bardzo szczęśliwi wstawią je w ramkę i postawią na komodzie w salonie[2].

Na planach lekcji można zauważyć, że plastykę ma się raz lub góra dwa w tygodniu, czyli zdecydowanie za mało. Wiele osób nie wyrabia się w czasie i muszą czekać na kolejną lekcję, aby ich praca dostała szóstkę z plusem.

Nauczyciele wykorzystują również prace swoich uczniów, aby stworzyć szkolną wystawkę, dostać parę plusów od dyrektora i tym samym awans. Uczniowie dostają jedynie plus do dziennika[3].

Mimo, że lekcja jest miła i szybko mija, trzeba przynieść na nią wiele materiałów, takich jak: kartki (białe i czyste), kredki i ołówek (zatemperowane), temperówka (kredki lub ołówek mogą cię czasem złamać), masę kolorowych kartek, pędzle i fantazję (z biegiem czasu pięć kresek i kółko stają się monotonne).

Wbrew pozorom, można się dalej kształcić w tym kieurnku i nawet z tego wyżyć. Chociażby taki Leonardo Dawinczi rysował zawodowo i dzięki temu zyskał wiele manej, manej (chyba). Takie prace trafiają do muzeów. Ludzie mogą je podziwiać, a Ty na tym zarabiasz. Proste, nie?

Przypisy

  1. Dziwne słowo, ale tak przetłumaczyło mi Google.
  2. A podczas naszej nieobecności użyją jako papieru toaletowego.
  3. Świat nie jest fair. Pogódź się z tym!


Polska klasa
Szkoła

Typy szkół: przedszkoleszkoła podstawowagimnazjumliceumtechnikumzasadnicza szkoła zawodowa
Nauczyciele: dyrektorinformatykpolonistamatematykwuefista
Pozostali pracownicy: kucharkasprzątaczka
Uczniowie: absolwentkujonprymusprzewodniczącastudent
Przedmioty: fizykajęzyk angielskijęzyk niemieckijęzyk polskimatematykamuzykaplastykaprzyrodaprzysposobienie obronnewychowanie fizycznewiedza o społeczeństwie
Przybory szkolne: długopisklejkredkalegitymacja szkolnanożyczkiołówekpiórnikplecakpodręcznikściągazeszyt
Oceny: jedynkadwójkatrójkaczwórkapiątkaszóstka
Inne: bibliotekadziennikklasakorytarz szkolnyławkaoświata w Polscepokój nauczycielskirok szkolnystawianie ocenszatniaszatnia na WFszkolny autobuswagaryzadanie domowezadane.pl

Advertisement