Bezsensopedia
Advertisement


Medal.png Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.

Pika pika! (typowy przedstawiciel rasy)

Pikachu Asha. Zwróć uwagę na minę, wyraźnie sugerującą przekaz do trenera: pika pika!

Pika, pika!

Pikachu o tym artykule

Piłka, piłka!

Ten sam stwór po przedawkowaniu ilości transmisji piłki nożnej

- Pika pika!
- Ash, co on powiedział?
- Adenozynotrifosforan.

Standardowy dialog z udziałem Pikachu

Pikachu (czyt. Pikaczu) – Pokémon typu elektrycznego pierwszej generacji; pośrednia faza podczas ewolucji Pichu w Raichu. Na ich nieszczęście, jeden z nich znajduje się w posiadaniu niejakiego Asha Ketchuma, co czyni Pikacze najpopularniejszymi z Pokémonów. Jeśli nigdy nie spotkałeś Pikachu w wysokiej trawie lub lokalnej elektrowni - to najwidoczniej jakieś 10 lat temu, na fali popularności anime wszystkie w okolicy zostały wyłapane przez miejscowych trenerów-amatorów.

Wygląd

Pikachu jest żółtą myszą w brązowe paski. Długi ogon ponoć przypomina błyskawicę. Ma czerwone policzki, z których potrafi mocno kopnąć prądem. Niby tylko 35 cm wzrostu, ale jak się wkurzy, to i styropian pod butami nie pomoże.

Znane Pikachu

  • Pikachu Asha - maskotka serialu, ba, całego świata Pokémon. Jest jedynym stworkiem, który nigdy się nie znudził głównemu bohaterowi i nie wylądował w szafie ze zdobyczami, z której nikt nigdy nie wyszedł. Aktualnie Ash hasa sobie po regionie Unova z pięcioma dziwadłami z V generacji, które nikomu się nie podobają, i Pikaczem zdobytym hen dawno temu. Znaczy się tak jest napisane na różnych dziwnych stronach o Pokémonach, w rzeczywistości nikt już tego nie ogląda. Pikachu Asha ma w sobie coś z hipstera - wbrew wszelkim zasadom pokémonowego savoir-vivre'u, łazi non stop za swoim trenerem, nie chcąc ani przez chwilę skorzystać ze swojego Pokéballa. Na przekór logice (i grom o Pokémonach), potrafi kopnąć prądem kamiennego, uziemionego przeciwnika, o Raichu nie wspominając - w końcu ten dobry zawsze musi wygrać;
  • Pikachutwo - klon Pikachu Asha. Różnił się tylko tym, że był zły;
  • Ashachu - Ash zamieniony w swojego Pikachu. Stan chwilowy;
  • Pikachu Ritchie'ego, Pikachu Surge'a, Pikachu Volkner'a, Pikacze innych trenerów - niby kogo one choć trochę obchodzą?

Gra

Pikachu jest takim PR-owym koksem pośród Pokémonów, że dorobił się nawet własnej gry. Pokémon Yellow, bo o tej grze mowa, pozwala graczowi złapać 150 istot z pierwszej generacji, ale przede wszystkim przez całą rozgrywkę maltretować Pikachu Asha. Opcja wieszania za ogon pod sufitem niestety nie występuje.

Galeria

Advertisement