Bezsensopedia
Advertisement


Medal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.
025Pikachu

Pika pika! (typowy przedstawiciel rasy)

Ash Pikachu

Pikachu Asha. Zwróć uwagę na minę, wyraźnie sugerującą przekaz do trenera: pika pika!

Pika, pika!

Pikachu o tym artykule

Piłka, piłka!

Ten sam stwór po przedawkowaniu ilości transmisji piłki nożnej

- Pika pika!
- Ash, co on powiedział?
- Adenozynotrifosforan.

Standardowy dialog z udziałem Pikachu

Pikachu (czyt. Pikaczu) – Pokémon typu elektrycznego pierwszej generacji; pośrednia faza podczas ewolucji Pichu w Raichu. Na ich nieszczęście, jeden z nich znajduje się w posiadaniu niejakiego Asha Ketchuma, co czyni Pikacze najpopularniejszymi z Pokémonów. Jeśli nigdy nie spotkałeś Pikachu w wysokiej trawie lub lokalnej elektrowni - to najwidoczniej jakieś 10 lat temu, na fali popularności anime wszystkie w okolicy zostały wyłapane przez miejscowych trenerów-amatorów.

Wygląd[]

Pikachu jest żółtą myszą w brązowe paski. Długi ogon ponoć przypomina błyskawicę. Ma czerwone policzki, z których potrafi mocno kopnąć prądem. Niby tylko 35 cm wzrostu, ale jak się wkurzy, to i styropian pod butami nie pomoże.

Znane Pikachu[]

  • Pikachu Asha - maskotka serialu, ba, całego świata Pokémon. Jest jedynym stworkiem, który nigdy się nie znudził głównemu bohaterowi i nie wylądował w szafie ze zdobyczami, z której nikt nigdy nie wyszedł. Aktualnie Ash hasa sobie po regionie Unova z pięcioma dziwadłami z V generacji, które nikomu się nie podobają, i Pikaczem zdobytym hen dawno temu. Znaczy się tak jest napisane na różnych dziwnych stronach o Pokémonach, w rzeczywistości nikt już tego nie ogląda. Pikachu Asha ma w sobie coś z hipstera - wbrew wszelkim zasadom pokémonowego savoir-vivre'u, łazi non stop za swoim trenerem, nie chcąc ani przez chwilę skorzystać ze swojego Pokéballa. Na przekór logice (i grom o Pokémonach), potrafi kopnąć prądem kamiennego, uziemionego przeciwnika, o Raichu nie wspominając - w końcu ten dobry zawsze musi wygrać;
  • Pikachutwo - klon Pikachu Asha. Różnił się tylko tym, że był zły;
  • Ashachu - Ash zamieniony w swojego Pikachu. Stan chwilowy;
  • Pikachu Ritchie'ego, Pikachu Surge'a, Pikachu Volkner'a, Pikacze innych trenerów - niby kogo one choć trochę obchodzą?

Gra[]

Pikachu jest takim PR-owym koksem pośród Pokémonów, że dorobił się nawet własnej gry. Pokémon Yellow, bo o tej grze mowa, pozwala graczowi złapać 150 istot z pierwszej generacji, ale przede wszystkim przez całą rozgrywkę maltretować Pikachu Asha. Opcja wieszania za ogon pod sufitem niestety nie występuje.

Galeria[]

Advertisement