Bezsensopedia
Advertisement

Jeśli ktoś podczas podróży w czasie wstecz zabije własnego dziadka przed poczęciem swojego ojca, to ten ktoś się nie narodzi i nie odbędzie podróży w czasie i nie zabije własnego dziadka, więc się narodzi i zabije własnego dziadka, więc istnieje paradoks.

Wikipedia o paradoksie dziadka

Paradoks dziadka – jakiś tam paradoks zajmujący się problemem, co się stanie, gdy wejdziemy do wehikułu czasu i zabijemy dziadka, zanim hajtnie się z kochanką i zrobi nam rodzica. Bezsensopedyści dzięki Wikipedii rozwiązali ten problem w następujący sposób: podczas podróży w czasie wstecz podróżnik przedostaje się tunelem czasoprzestrzennym do alternatywnego wszechświata, więc zabicie dziadka spowoduje jedynie to, że podróżnik nie narodzi się we wszechświecie do którego się dostał i w którym zabił dziadka, a nie nienarodzenie się podróżnika we wszechświecie, z którego przybywa. Jeśli nie wiesz o co chodzi, to się nie martw, bo my także.


Crystal 128 calc To tylko zalążek artykułu z dziedziny nauki. Jeśli umiesz liczyć (nie tylko na szczęście) – rozbuduj to hasło.

Advertisement