Bezsensopedia
Advertisement

Ogóra bym se zjadł, ale takiego dryblasa, a nie takie pizdryki, co w sklepie sprzedają!

Ferdynand Kiepski
Ogórki kiszone

Ogóry

Jak_Kisić_ogórasy?_wersja_z_dźwiękiem

Jak Kisić ogórasy? wersja z dźwiękiem

A jak ty kisisz ogórki?

Ogórek kiszonyogórek, który został ukiszony. Bardzo popularny w Polsce, lubiany także w krajach o klimacie zimniejszym od polskiego. Na zachodzie też jest znany (skądś w końcu musiał się wziąć plasterek ogórka kiszonopodobnego w hamburgerze), ale go za bardzo nie lubią. W każdym razie: tak mówią, a po kryjomu pewnie zajadają się ogórami. Niedopracowana wersja ogórka kiszonego to ogórek małosolny.

Relacje z innymi produktami[]

Ogórki kiszone świetnie komponują się z wódką, dlatego spożycie obu tych produktów często idzie ze sobą w parze. Nieźle pasują też do kotletów schabowych lub innych. Łączenie ogórków z mlekiem może natomiast dostarczyć ciekawych doznań.

Kiszenie a klimat[]

Można zauważyć tendencję, że im zimniejszy klimat, tym więcej rzeczy się kisi i te rzeczy są coraz bardziej ekstrawaganckie. W takiej Afryce myśl o jedzeniu ogórków kiszonych wywołuje mniej więcej taką reakcję, jak u nas myśl o przeżuwaniu żywych robaków. W Polsce, która ma klimat umiarkowany, kisi się ogórki i kapustę. Im dalej na północ, tym bardziej robi się ciekawie - w Rosji kisi się wszystkie dostępne warzywa, w Szwecji śledzie, a na Islandii mięso z rekina.

Advertisement