Bezsensopedia
Advertisement

Ocena dopuszczająca (dop., dwója, dwójka, ang. E, niem. 5) – ocena trochę bardziej pożądana niż niedostateczna. Jedna z najczęściej zdobywanych ocen w podstawówce, gimnazjum i liceum, o studiach nie wspominając.

Ocena ta jest czymś pośrednim pomiędzy oceną niedostateczną a dostateczną, czyli jej otrzymanie jest komunikatem od nauczyciela w stylu gówno umiesz, ale nie chce mi się z tobą użerać na poprawie. Skrajnym przypadkiem takiego komunikatu jest 2- lub 2= (dwa na szynach). Przeciwieństwem tej oceny jest natomiast 1+ oznaczające coś tam wiedziałeś, ale i tak cię udupię.

Studia[]

Na studiach kwestia oceny oznaczane cyfrą 2 wygląda zupełnie inaczej, ponieważ oceny występują w skali od dwóch do pięciu. Nie wszyscy muszą być jednak tego świadomi i może się zdarzyć, że po zebraniu serii dwój ktoś chodzi zadowolony, dopóki ktoś inny nie zburzy jego światopoglądu tekstem a ty wiesz, że na studiach nie ma jedynek? Tak czy inaczej, dla studenta dwója oznacza po prostu oblanie, a funkcję oceny oznaczającej zaliczenie z łaski może pełnić 2,5[1] lub jakieś ułamki oscylujące wokół liczby e. Oczywiście mówimy tu o ocenach cząstkowych, bo 2,5 jako ocena końcowa niestety nie istnieje.

Cytaty po dostaniu oceny dopuszczającej[]

Budopedia
Zobacz artykuł na
Budopedii.
  • Eeeee...
  • Noż kur...
  • Lepsze to niż pała
  • Dlaczego, chyba się potnę! Pszę pani, a mogę to poprawić (cytat kujona)
  • Zdałem!!! K**wa, jaki jestem zaj****ty! (cytat przeciwieństwa kujona)
  • Do dupy z tą szkołą


Polska klasa
Szkoła

Typy szkół: przedszkoleszkoła podstawowagimnazjumliceumtechnikumzasadnicza szkoła zawodowa
Nauczyciele: dyrektorinformatykpolonistamatematykwuefista
Pozostali pracownicy: kucharkasprzątaczka
Uczniowie: absolwentkujonprymusprzewodniczącastudent
Przedmioty: fizykajęzyk angielskijęzyk niemieckijęzyk polskimatematykamuzykaplastykaprzyrodaprzysposobienie obronnewychowanie fizycznewiedza o społeczeństwie
Przybory szkolne: długopisklejkredkalegitymacja szkolnanożyczkiołówekpiórnikplecakpodręcznikściągazeszyt
Oceny: jedynkadwójkatrójkaczwórkapiątkaszóstka
Inne: bibliotekadziennikklasakorytarz szkolnyławkaoświata w Polscepokój nauczycielskirok szkolnystawianie ocenszatniaszatnia na WFszkolny autobuswagaryzadanie domowezadane.pl

Przypisy

  1. Pod warunkiem, że zaliczenie nie jest od 2,51
Advertisement