Bezsensopedia
Advertisement

Masz tu umieć, a nie rozumieć

Motto polskiej szkoły

Typowa polska klasa

Prosimy się nie dziwić, co do licznych paradoksów, ale taka jest oświata w Polsce.

Oświata w Polsceoświata skupiająca się na regularnie strajkujących nauczycielach, którzy za swój autorytet uważają filmowego nauczyciela Adama Miauczyńskiego z Dnia świra (ale w przeciwieństwie do niego w ogóle się nie przykładają) oraz wiecznie leniuchujących uczniach. Dodatkowo cała praktyka z lekcji jest przedstawiana jako teoria.

W polskich szkołach można zrobić wszystko od znalezienia 30 groszówki, znalezieniu uczniów robiących dzieci, podrobieniu oceń (Polska to jedyny kraj z krajów dosyć rozwiniętych, które nadal marnują papier nie znając elektronicznych dzienników) po wypiciu z woźnym 6 puszek piwa. Niekiedy nawet uczeń może nasikać do doniczki (i to nie pijany!).

Szkoła w Polsce tak naprawdę to... szkoła przetrwania. Zamiast nauczyć się matematyki, to uczniowie odwalają kitę poprzez naukę i ściąganie. Nauka niestety polega na kuciu (ale kujonom to nie przeszkadza). Dodatkowo często trzeba pilnować jedzenia, gdyż jeśli pokaże się w szkole chipsy to od razu leci masa kumpli.

Przebieg kształcenia

Dzieci werbowane są do szkół podstawowych, gdzie uczą się pilnie, choć tego nie lubią. Po sześciu latach idą do gimnazjum, gdzie u sporej części z nich następuje odmóżdżenie. Osoby, u których odmóżdżenie nie nastąpiło idą następnie do renomowanego liceum, gdzie (podobnie jak nauczyciele) udają, że coś robią.

Biurokracja

Oświata w Polsce to olbrzymia biurokratyczna melina. Kupno mundurków na okres dwóch tygodni, co roczne zmiany w testach, regularne kupno książek po trzykrotnie zawyżonych cenach (bo i tak musisz je kupić), liczne do niczego niepotrzebne przepisy oraz ustawy o parzeniu kawy dla szefa powodują, iż oświata w Polsce jest po prostu do dupy.

Najważniejsze przedmioty w polskiej szkole

Są to wódki. A dokładnie:

  • do geografii - Finlandia
  • do języka polskiego - Pan Tadeusz
  • do historii - Sobieski
  • do angielskiego - Red Land


Polska klasa.jpg
Szkoła

Typy szkół: przedszkoleszkoła podstawowagimnazjumliceumtechnikumzasadnicza szkoła zawodowa
Nauczyciele: dyrektorinformatykpolonistamatematykwuefista
Pozostali pracownicy: kucharkasprzątaczka
Uczniowie: absolwentkujonprymusprzewodniczącastudent
Przedmioty: fizykajęzyk angielskijęzyk niemieckijęzyk polskimatematykamuzykaplastykaprzyrodaprzysposobienie obronnewychowanie fizycznewiedza o społeczeństwie
Przybory szkolne: długopisklejkredkalegitymacja szkolnanożyczkiołówekpiórnikplecakpodręcznikściągazeszyt
Oceny: jedynkadwójkatrójkaczwórkapiątkaszóstka
Inne: bibliotekadziennikklasakorytarz szkolnyławkaoświata w Polscepokój nauczycielskirok szkolnystawianie ocenszatniaszatnia na WFszkolny autobuswagaryzadanie domowezadane.pl

Advertisement