Bezsensopedia
Advertisement

Masz tu umieć, a nie rozumieć

Motto polskiej szkoły
Polska klasa

Typowa polska klasa

Prosimy się nie dziwić, co do licznych paradoksów, ale taka jest oświata w Polsce.

Oświata w Polsceoświata skupiająca się na regularnie strajkujących nauczycielach, którzy za swój autorytet uważają filmowego nauczyciela Adama Miauczyńskiego z Dnia świra (ale w przeciwieństwie do niego w ogóle się nie przykładają) oraz wiecznie leniuchujących uczniach. Dodatkowo cała praktyka z lekcji jest przedstawiana jako teoria.

W polskich szkołach można zrobić wszystko od znalezienia 30 groszówki, znalezieniu uczniów robiących dzieci, podrobieniu oceń (Polska to jedyny kraj z krajów dosyć rozwiniętych, które nadal marnują papier nie znając elektronicznych dzienników) po wypiciu z woźnym 6 puszek piwa. Niekiedy nawet uczeń może nasikać do doniczki (i to nie pijany!).

Szkoła w Polsce tak naprawdę to... szkoła przetrwania. Zamiast nauczyć się matematyki, to uczniowie odwalają kitę poprzez naukę i ściąganie. Nauka niestety polega na kuciu (ale kujonom to nie przeszkadza). Dodatkowo często trzeba pilnować jedzenia, gdyż jeśli pokaże się w szkole chipsy to od razu leci masa kumpli.

Przebieg kształcenia[]

Dzieci werbowane są do szkół podstawowych, gdzie uczą się pilnie, choć tego nie lubią. Po sześciu latach idą do gimnazjum, gdzie u sporej części z nich następuje odmóżdżenie. Osoby, u których odmóżdżenie nie nastąpiło idą następnie do renomowanego liceum, gdzie (podobnie jak nauczyciele) udają, że coś robią.

Biurokracja[]

Oświata w Polsce to olbrzymia biurokratyczna melina. Kupno mundurków na okres dwóch tygodni, co roczne zmiany w testach, regularne kupno książek po trzykrotnie zawyżonych cenach (bo i tak musisz je kupić), liczne do niczego niepotrzebne przepisy oraz ustawy o parzeniu kawy dla szefa powodują, iż oświata w Polsce jest po prostu do dupy.

Najważniejsze przedmioty w polskiej szkole[]

Są to wódki. A dokładnie:

  • do geografii - Finlandia
  • do języka polskiego - Pan Tadeusz
  • do historii - Sobieski
  • do angielskiego - Red Land


Polska klasa
Szkoła

Typy szkół: przedszkoleszkoła podstawowagimnazjumliceumtechnikumzasadnicza szkoła zawodowa
Nauczyciele: dyrektorinformatykpolonistamatematykwuefista
Pozostali pracownicy: kucharkasprzątaczka
Uczniowie: absolwentkujonprymusprzewodniczącastudent
Przedmioty: fizykajęzyk angielskijęzyk niemieckijęzyk polskimatematykamuzykaplastykaprzyrodaprzysposobienie obronnewychowanie fizycznewiedza o społeczeństwie
Przybory szkolne: długopisklejkredkalegitymacja szkolnanożyczkiołówekpiórnikplecakpodręcznikściągazeszyt
Oceny: jedynkadwójkatrójkaczwórkapiątkaszóstka
Inne: bibliotekadziennikklasakorytarz szkolnyławkaoświata w Polscepokój nauczycielskirok szkolnystawianie ocenszatniaszatnia na WFszkolny autobuswagaryzadanie domowezadane.pl

Advertisement