Bezsensopedia
Advertisement

Nunarput utoqqarsuanngoravit (pol. Niech żyje Grenlandia, największa z wysp) jest hymnem napisanym przez Svena Gorana Yjdeegorandoperiksona, podczas wyprawy przez lodowiec w roku 1927. Yjdeegorandoperikson - znany badacz, podróżnik i odkrywca, oraz entuzjasta lodowców, w wolnych chwilach podczas podroży pisał wiersze, listy miłosne do zony Annafritte, a przypadkiem skomponował także hymn, przy akompaniamencie jego psa - Karelmankookosona.

Obecnie na południowo-wschodnim wybrzeżu Grenlandii, na wzniesieniu Maiia Michaelis znajduje się centrum badawcze imienia Svena Gorana Yjdeegorandoperiksona. Do roku 1996 kierownikiem był Sven Peterseon Karington, wnuk słynnego badacza i kompozytora. Owo centrum zostało zbudowane w miejscu, gdzie jak głosi legenda, został pochowany pies Karelmankookoson.


Treść tego artykułu pochodzi ze strony Głupie dowcipy i czysty bezsens/Historia inaczej na Wikipedii. Tam można znaleźć informacje na temat jego autorów. Tekst z Wikipedii jest udostępniony na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.
Advertisement