Bezsensopedia
Advertisement
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy dnia tygodnia. Zobacz też: inne znaczenie tego słowa.

Niedziela – siódmy dzień w tygodniu (ostatni dzień podczas weekendu). Jest on wolny od pracy, podczas którego wszyscy[1] odpoczywają od szkoły i pracy. Wg tradycji niedziela jest uznawana za święto. Dlatego jest ona bardzo fajna.

W niedzielę należy zjeść trochę sucharów obejrzeć Familiadę oraz - w sezonie zimowym - transmisję skoków. Dodatkowo można wpaść do byle cioci, by trochę podjeść jej sernika.

Niedziela jest dniem rodzinnym; ojciec ma wolne, dzieciaki siedzą w domu, a mama siedzi w kuchni. Rodzina zasiada przy rodzinnym stole i razem rozmawiają o minionym tygodniu i o tym co ma się wydarzyć w następnym.[2]

Niedziela to również ostatni dzień weekendu, a to oznacza, że dzień później trzeba iść do więzienia. Wielu uczniów próbuje robić zadania domowe, chociaż i tak przepisze je od kujonów, a uczniowie 18 + śpią i ciągle piją wodę gazowaną, aby kac zniknął jak najszybciej.

Wielu rodziców również kocha ten dzień, ponieważ jest to ostatni dzień, kiedy cały dzień dzieciaki biegają po domu i drą się na całe gardło. Matki mają pecha, bo apteki są zamknięte i nie mogą kupić sobie tabletek na ból głowy, a ojciec ma to w nosie[3]

Przypisy

  1. Niestety, tak naprawdę nie wszyscy. No dobra - załóżmy, że większość.
  2. Tak jasne. Już to widzę
  3. Znasz taką sytuację?
Advertisement