Bezsensopedia
Advertisement
Różowa_Taczka_-_wersja_FULL
Różowa taczka
Nie leci film? Zainstaluj flasha!

Ojczyźnianie, takie patriotyzmy, coś okropnego

Ela Zapendowska krytykująca polskiego patriotę keyboardzistę

Ty będziesz moja, ja będę twój
Razem będziemy wywalać gnój

Jeden z hitów programu

Must Be the Music. Tylko muzyka - rozbudowana wersja X Factor, tyle że emitowanego na Polsacie, do którego może zgłosić się każdy, kto potrafi zagrać choć dwa akordy i ma gitarę. Program osiągnął dużą popularność dzięki Korze, która zasiadła w jury, fajnej czołówce oraz oczoje***** różu, który występuje na każdym kroku. Program podpadł jedynie TVN, który zabiera śpiewaków, którzy mogliby zaśpiewać w finale Mam Talent. Głosowanie na swoich faworytów było przełomowe - Polsat zapoznał się z Facebookiem i tam za darmochę można zagłosować (kosztem reklam, które zajmują nie 30 minut a godzinę). Dodatkowo dzięki Facebookowi powstała nowa grupa znajomych. Prowadzącymi program są Paulina Sykut i Maciej Rock (też się spodziewałeś Ibisza?).

Casting[]

Do castingu może dojść każdy, kto choć trochę potrafi grać na byle instrumencie i rzępolić na nim w stylu disco metalowym. 150 talentów trafia w końcu do puli, skąd zostanie wyłonionych 32. Zazwyczaj są to małe dzieci, by im nie było przykro, wokaliści, kilka zespołów z zagranicy, instrumentaliści oraz czarnoskórzy muzycy.

Jury[]

Podobnie jak kiedyś w Idolu, musi być czterech jury. Oto ich nazwiska:

  • Adam Sztaba - zazwyczaj jego komentarze wyglądają w stylu Facepalm.
  • Ela Zapendowska - jako doświadczony nauczyciel muzyki prezentuje swój talent krytykując wszystko. Wybrana została tylko dlatego, iż miała już znajomości w Polsacie. Rzadko głosuje na tak, a jak zagłosuje, to się uśmiecha.
  • Kora (właśc. Olga Jackowska) - pomimo iż ma 60 lat i wygląda na 75-latkę po kuracji upiększającej, to potrafi docisnąć każdemu.
  • Piotr Rogucki - dość znany wokalista (jak na swój obecny dorobek), który jest zdecydowanie za łagodny i nie pasuje do tego całego show.

Byli jurorzy:

  • Łozo (właśc. Wojciech Łozowski) - członek pierwszego składu jurorów (razem z O. Jackowską, E. Zapendowską i A. Sztabą); wybrany tylko dlatego, aby jurorów również było czterech. Bywało czasami tak, że gdy zobaczył ładną wokalistkę, to pomimo tego, czy miała ona talent czy fałszowała, to i tak głosował pozytywnie. Został zastąpiony przez Piotra Roguckiego.

Jednych z podstawowych cech jury jest to, iż nie mogą zbyt dużo mówić, ponieważ później nastąpią reklamy.

Advertisement