Bezsensopedia
Advertisement
Obi-Wan Kenobi Epizod III

Wspaniały Obi-Wan ze swoim lajtsaberem

Radwanska

Miecz świetlny stosowany po godzinach pracy

Miecz świetlny – tradycyjna broń używana przez Dżedajów i Szitów. Wygląda jak świecąca rurka kupiona na bazarze w budce z tanim badziewiem, ale pomimo to uważa się go za broń elegancką. Miecz świetlny jest także bronią bardzo skuteczną, gdyż przecina w zasadzie wszystko. Urządzenie działa trochę jak laser, ale nigdy nie brakuje mu energii (perpetuum mobile?)

Co ciekawe, miecze te składają się niby ze światła, ale wzajemnie się zatrzymują, a nie przenikają.

Kolory[]

Miecze świetlne występują w różnych szpanerskich kolorach. Niektóre z nich to:

  • Niebieski - chyba najbardziej popularny, używa go mnóstwo Dżedajów. Podczas walki Obi-Wana z wkurzonym Anakinem dwa niebieskie miecze skrzyżowały się przeciw sobie.
  • Zielony - też jest ich pełno i też używają go raczej "ci dobrzy". Jeden taki (tylko trochę krótszy) miał Yoda.
  • Czerwony - używają go źli Sithowie, którzy podczas walki nim lubią opowiadać o potędze ciemnej strony.
  • Fioletowy - znany jest chyba tylko jeden egzemplarz w takim kolorze, miał go Mace Windu. Widocznie nie wystarczało mu to, że był jedynym ciemnoskórym w galaktyce i musiał się wyróżniać czymś jeszcze.
  • Żółty - w filmach ich nie widać, ale podobno istniały. Opowieści o nich widnieją w zapomnianych komiksach i mitologii germańskiej.

Style walki[]

Wbrew pozorom walka mieczem świetlnym to nie jest jakieś tam przypadkowe napieprzanie, ale sztuka z wieloma nurtami. Jedni wolą podczas walki wykonywać pięciokrotne salta w tył, inni wolą bronić się tak długo, aż przeciwnik popełni samobójstwo z nudów. Prawdziwi mistrzowie podobno stosują najtrudniejszy styl polegający na walce wyłączonym mieczem, ale to już jest najwyższy poziom.

Zobacz też[]

Advertisement