Bezsensopedia
Advertisement

Microsoft Windows 7 - system operacyjny firmy Micro$oft wydany w 7 2009 roku. Posiada w sobie podrasowany wygląd z Visty, ale odziedziczył po niej tylko część błędów. No i ładuje się szybciej, mniej więcej o 0,01 s.

Wygląd[]

Siódemka ma domyślnie ustawione Aero. To jest taki fajny wygląd, w którym wszelkie paseczki są częściowo przezroczyste, dzięki czemu trochę widać przez nie tapetę lub znajdujące się pod spodem okna. Nie jest to rzecz jasna całkiem przezroczyste - wygląda to mniej więcej tak, jak podglądanie kogoś przez szybę w drzwiach od łazienki.

Przycisk Start w siódemce jest okrągły i jest na nim logo Windowsa. Nie ma tam co prawda kultowego napisu Start, ale sam przycisk jest! Dopiero konstruktorzy Windowsa 8 wpadli na poroniony pomysł ukrycia tego przycisku całkiem, czym zepsuli połowę windowsowego klimatu.

Na drugim końcu paska zadań masz takie małe coś, na co możesz najechać, aby ukryć wszystkie spośród tysięcy pootwieranych okien i cieszyć się widokiem nieskażonego pulpitu (znaczy się: skażonego tylko ikonami).

Niemniej jednak Windows 7 niestety też nie trzyma się pięknych tradycji. W Saperze nie mamy tutaj buźki, a Paint ma jakiś taki nowoczesny wygląd...

Działanie[]

Windows 7 generuje trochę mniej błędów niż poprzednicy. Rzadziej też pojawia się ukochany niebieski ekran śmierci (kolejne odejście od tradycji). Legendy za to głoszą, że gdy już on się pojawi, to konieczne jest sformatowanie komputera lub wymiana sprzętu.

Advertisement