Bezsensopedia
Advertisement
Pracownicy Microsoft

Pracownicy Microsoftu

Microsoft Corporation (także jako Micro$oft, Micro$hit, Małomiękki) – firma komputerowa, która produkuje aplikacje cechujące się ogromną liczbą błędów. Pomimo tego, że każdy ją okrada, to jest jedną z najbardziej dochodowych firm świata.

Zarząd[]

Firmę założyli Bill Gates i Paul Allen, i to oni na początku trzęśli tym wszystkim. Po wejściu na rynek pakietu Microsoft Office Allena wykopał niejaki Pan Spinacz. W 2000 do tej dwójki dołączył Steve Ballmer. Pan Spinacz zginął tragicznie wraz z wydaniem Office'a 2007.

Oferta[]

Podstawowym produktem Microsoftu są produkowane przezeń "systemy" "operacyjne" Microsoft Windows. Cechuje je niewiarygodnie niska cena (średnio 249 złotych - to tylko o 249 złotych więcej, niż w przypadku alternatywnego systemu), oraz niewiarygodnie dobre wykonanie (trzeba formatować dysk twardy średnio 3 razy do roku - to tylko o 3 razy więcej, niż w przypadku innego alternatywnego systemu). Niemniej, ludzie korzystają z Windowsów tylko dlatego, że:

  1. Był już zainstalowany.
  2. Są na niego gry.

Niepotrzebne skreślić.

Pozostałe produkty są jakoby dodatkiem do tego. Szczególną rolę odgrywają programy wbudowane w Windowsa:

  • Microsoft Paint, służący do zaawansowanej obróbki graficznej (np. zamiany czerwonego kwadratu w niebieski kwadrat);
  • Notatnik, ze względu na zaawansowane możliwości formatowania służący do usuwania z tekstu hiperłączy;
  • Internet Explorer, komunikator internetowy z funkcją pobierania wirusów;
  • Saper i Pasjans, tak dla zabicia czasu.

Osobną kategorię stanowi Microsoft Office - pakiet wielu programów, których cechą wspólną była obecność Pana Spinacza. Chociaż kosztuje jak za zboże, to i tak nikt nie używa darmowych zamienników.

Innymi produktami korporacji są Xbox oraz gry z Age of Empires na czele - które są powszechnie uznane za fajne, bowiem nie są dołączone do Windowsa i w ich nazwie nie występuje człon "Microsoft".

Ciekawostka[]

  • Pod koniec 2012 roku nastąpiło włamanie do siedziby Microsoftu w Redmond. Jedyną rzeczą, jaką ukradli złodzieje, były służbowe iPhone'y wyprodukowane przez firmę Apple.
Advertisement