Bezsensopedia
Advertisement
Miasto z patyków

Kijów dzisiaj.

Kijów - największe i najpiękniejsze miasto na Ukrainie. Jak sama nazwa wskazuje, miasto jest zbudowane z patyków, dlatego jest zakaz palenia oraz rozpalania ognisk w mieście.

Historia[]

Kijów został założony w 1368 roku, podczas okupacji polskiej. Założyciel miasta, Eryk Patyk zawsze był największym wrogiem cementu, więc aby sobie nie robić problemów z układania cegieł, postanowił założyć miasto z patyków. Niestety miasto po tygodniu, spaliło się w wielkim pożarze. Założyciel postanowił odbudować miasto, ale i drugie spłonęło gdyż pracownicy w ratuszu oraz mieszkańcy, na cześć odbudowy miasta zapalili ognisko. Podczas trzeciej budowy miasta, Eryk Patyk postanowił ustanowić prawa i obowiązki mieszczanin, z powodu czego były różne kontrowersje wśród mieszkańców. Najważniejszą zasadę, założyciel postawił na pierwszym miejscu zakreśloną na czerwono. Zasada ta miała zapobiec kolejnemu spaleniu miasta, a brzmiało tak: "W mieście, całkowicie zakazuje się palenia ognia. Mieszczan którzy tej zasady nie będą przestrzegać, od razu prosimy o wyniesienie się z miasta." Niestety nikt nie chciał przestrzegać tej zasady, więc po czterdziestym drugim uciekającym z miasta mieszczaninem, Eryk Patyk zbudował mur uniemożliwiający ucieczkę. Mieszkańcy postanowili że 14 lipca 1374 roku, zburzą mur gdy założyciel będzie spamował ludziom na Facebook'u. Niestety historia miasta została zakończona właśnie tym.

W 1589 roku, miasto znowu zostało założone. Potomek Eryka Patyka, Adrian Patyk założył miasto na wzór starego Kijowa z 1368 roku. Zostały ustanowione nowe zasady, które spowodowały bunt przedszkolaków. Ograniczono im prawo do siedzenia w piaskownicy. Dzieci musiały ograniczyć swoje zabawy do godziny 24:00. Prawo zniesiono po proteście Koreańczyków, którzy przejeżdżając przez miasto zauważyli plac zabaw. Pociechy nie mogły się bawić dłużej więc urządzono strajk. Prawa zostały zmienione, a prawa ustalone w 1598 pozostały do dziś.

Advertisement