Bezsensopedia
Advertisement
Kenia
Stolica Nairobi
Władca Król Lew a dokładniej Simba
Symbol Lwy i słonie
Hymn Hakuma Matata
Język urzędowy język angielski lub suahili
Ustrój demokracja oparta na zjadaniu opozycji
Skład narodowościowy Masajowie
Jednostka
monetarna
pewnie coś typu dolar albo funt
 

Kenia – państwo w Afryce, ojczyzna Timora i Pumy, ulubione afrykańskie państwo Walta Disneya, który stworzył tam Króla Lwa. Dodatkowo w Kenii powstawał film Pożegnanie z Afryką, na którym pewnie twoja mama płakała. Dzięki tej popularności Kenia zyskała niezłe fundusze, które przeznaczyła na nową broń do polowania na lwy i słonie.

Gospodarka[]

Turystyka[]

Pomimo tego, iż lwy i słonie codziennie niszczą wszelkie jeepy turystów, to oni pchają się zawsze i wszędzie do Kenii, ponieważ jest to jedyne państwo, które znają (pomijając RPA z Mundialem i Libię z niezłą rebelką). Kenia w Polsce także staje się coraz popularniejsza, ponieważ wiza w Kenii jest tym samym co ustawa nr 937245140987A, paragraf 64/862, myślnik trzeci w Polsce. Pomimo, iż ruch jest lewostronny, to po prostu jeździ się po tej stronie, po której jest mnie dziur. Światła w nocy muszą być zawsze włączone, ponieważ ryzyko zaatakowania przez Masaja, któremu spodobał się twój aparat cyfrowy jest zawsze ważny. Pieszych zawsze należy ostrzegać klaksonem 400 metrów za nim, by ten został poinformowany o możliwym zarobku (czyt. kradzieży).

Mieszkańcy[]

Domek w Kenii

Parlament - Nairobi

Mieszkańcy są bardzo mili i gościnni dla cudzoziemców tylko dlatego, iż widzą Europejczyka, który może mieć kasę. Każdy wita się wyjął Jambo!. Dzieciom każdy upominek wystarczy. Zwykła pocztówka z Polski także jest dużo warta, ponieważ może zastąpić na dwa dni papier toaletowy, który jest ciężko dostępny w Kenii. Mieszkańcy jednakże nie przepadają za aparatami cyfrowymi. Nie przywykli do flashu, ponieważ jedyne światło wystarczająco jasne pochodzi od Słońca. Lotnisk i posterunków policji też nie można fotografować. Podobno Kenijczycy nie chcą się za nie wstydzić.

Linki zewnętrzne[]

Advertisement