Bezsensopedia
Advertisement
Kazachstan
Stolica Nur-Sułtan
Władca Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев
Symbol Борат Сагдиев
Hymn Kazachstan, najwspanialszy kraj na świecie
Język urzędowy Język kazachski, język rosyjski
Ustrój demokracja
Skład narodowościowy Kazachowie
Jednostka
monetarna
rubel
 
Kazakhstan_National_Anthem_From_Borat_Lyrics

Kazakhstan National Anthem From Borat Lyrics

Hymn naszego wspaniałego kraju!

Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej

Oficjalne motto Kazachstanu

Kazachstan – najwspanialsze państwo w Azji (dokładniej w jej samym centrum - położone tam, skąd kiedyś ZSRR wysyłało statki kosmiczne z psami) oraz w Europie (co czyni nas jednym z nielicznych państw na świecie leżących na dwóch kontynentach). Leżymy pomiędzy Wielką Siostrą Rosją, Kirgistanem oraz Uzbekistanem, który jest naszym wrzodem na dupie. Niektórzy myślą, że graniczymy też z Chinami, chociaż w sumie tak nie jest. Pamiętaj - wszystkie inne kraje są rządzone przez małe dzieci!

Edukacja i technologia[]

Nasze dzieci są profesjonalnie kształcone. Już w wieku 5 lat, gdy chodzą do przedszkola, uczą się obsługi AK-47! Również technologia stoi u nas na bardzo wysokim poziomie. Kazachski przemysł jest najlepszy na świecie - to właśnie my wynaleźliśmy toffi i paski do spodni!

Złoża naturalne[]

Kazachstan jest zdecydowanym numerem jeden, jeśli chodzi o eksport potasu. Wszystkie inne kraje na świecie mają gorszy potas od naszego! Chcieliśmy wprawdzie odkopać miedziane druty, rurociąg albo coś innego, co da się oddać do skupu, ale i takie znalezisko przynosi chwałę naszej ojczyźnie.

Mieszkańcy[]

  • Борат Сагдиев (Borat Sagdijew) - nasz najlepszy dziennikarz, pochodzący z miejscowości Kustek. Szósty w rankingach popularności człowiek w Kazachstanie. Odbył wielką podróż do U, S i A, aby nam żyło się lepiej.
  • Нурсултан Тулыакбеы (Nursułtan Tuljakbaj) - najbliższy sąsiad Borata Sagdijewa, który non stop zatruwa mu dupę. Borat robi szklane okna - Nursułtan też robi szklane okna. Borat dodaje stopień - Nursułtan też dodaje stopień. Borat kupuje sobie iPada - Nursułtan kupuje sobie iPada Mini, bo jego nie stać. A przecież wszyscy wiedzą, że to jest dla dzieci.
  • Азамат Багатов (Azamat Bagatow) - człowiek z ministerstwa, podróżujący wraz z Boratem przez U, S i A, aby nam żyło się lepiej.
  • Радик Жапаров (Radik Żaparow) - nasz najlepszy skoczek narciarski, do tego najmłodszy profesjonalista na świecie - ma zaledwie 10 lat. Co wcale nie przeszkadza skakać mu już 22. sezon.

Galeria[]

Advertisement