Bezsensopedia
Advertisement
Kanada
Stolica Ottawa
Władca królowa Anglii lub ewentualnie Justin Bieber
Symbol Lenistwo
Hymn O Canada
Język urzędowy język angielski i język francuski
Ustrój demokracja na papierze, monarchia w praktyce
Skład narodowościowy Kanadyjczycy, Eskimosi, niedobitki Francuzów, turyści z USA
Jednostka
monetarna
dolar kanadyjski
 


Kanada – państwo pseudoamerykańskie sąsiadujące z Wielkim Bratem, mający wtyki do Eskimosów. Państwo zasłynęło dzięki fochom Quebec oraz pewnej dziewczynce o fatalnym głosie. Wbrew pozorom, stolicą jest mało znana wioska Ottawa a nie Toronto czy Vancouver. Państwo znane Polakom dzięki Justynie Kowalczyk podczas zimowych igrzysk w Vancouver.

Historia[]

Kanada i USA

Stosunki Kanady i USA

Początkowo kraj ten należał do Francuzów i Anglików. Anglicy widzieli, iż to bezsens i opuścili ląd pozostawiając kraj w łaskę królowej. Ta uznała, iż Kanada jest niepodległa, ale pod warunkiem, iż Brytyjczycy będą panować. Francuzi nadal w to inwestowali. Kiedy pojawiły się Stany Zjednoczone ze strachu uciekli pozostawiając dla Kanady ich waleczność. Od swoich sąsiadów Amerykanów otrzymali w prezencie ich intelekt. Kanadyjczycy jako leniwce z natury podarowali USA ich miłość do Lenia. Z czasem przyjaźń Amerykanów do Kanadyjczyków upadła (patrz rysunek). 1 marca 1994 nad ziemiami Kanady zapanowała ciemność i mrok.

Geografia[]

Flaga Kanady

Flaga Kanady – co ten listek zakrywa?

Jak okiem sięgnąć, Kanadyjczycy posiadają tylko lód, kilka dużych jeziorek oraz lasy. A w lasach tylko klony. Klon, klon i klon. Wioski oraz miasta znajdziemy tylko przy okolicach jezior oraz ewentualnie przy granicy z Alaską.

Gospodarka[]

Lenistwo Kanadyjczyków przynosi zastój gospodarczy. Dochody pochodzą głównie od Amerykanów-turystów. W celu ruszenia tyłka, państwo podnosi płace i płaci nawet za nauki w szkołach. Na eksport przeznacza się syrop klonowy. Autostrad się tam nie buduje. Ludność porusza się tam za pomocą samolotów.

Ciekawostki[]

Podróżnik w czasie

E, co pan tutaj robi?

  • W Kanadzie możesz znaleźć turystę z przyszłości (źródło).
  • Kanady Amerykanie nie podbiją. Dla fanów Miami jest tam za zimno.
  • Kanada to jedyny kraj w NATO, który nie musi się martwić o podbicie. Dla Rusków jest nieprzydatna ze względu na brak znaczących surowców, dla Amerykanów za zimna, a dla sprzętu z Europy ciężka (chyba, iż wykorzystają polski spryt).
  • Flaga Kanady przedstawia liść klonu. Nie wiemy co zasłania.
  • Kanada posiada 166 parków narodowych. Pomimo tego jakoś rzadko widać foki żywe...
  • W Kanadzie mieszkają kanalie i kanarki, w tym Ferdek Kiepski.
Advertisement