Bezsensopedia
Advertisement
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy przedmiotu szkolnego. Zobacz też: inne znaczenie tego słowa.

Język niemiecki (zwany również jako szwabski) – przedmiot szkolny, który jest znienawidzony przez większość uczniów[1] Jest on jednym z trzech języków (obok angola i polaka), których większość uczy się w szkole (mimo woli). Istnieją jednak szczęśliwcy, którzy mają w swoich budach możliwość zamiany niemca na hiszpana, ruska czy francuza.

Język niemiecki powinien być nauczany w szkołach dwa razy w tygodniu, chociaż większość wolałaby zero. Język może mylić się z angielskim, a nawet z polskim, ale to dzieje się bardzo rzadko.

Język jest bardzo skomplikowany; są w nim rzeczy, na które trzeba uważać, a w polskim języku nie. Jak na przykład: rodzaj męski, żeński i nijaki (po niem.: der, die, das), budowa zdań, osoby i wiele innych niemieckich dupereli.

Przypisy

  1. To jest hitlerowski język, dlatego.


Polska klasa
Szkoła

Typy szkół: przedszkoleszkoła podstawowagimnazjumliceumtechnikumzasadnicza szkoła zawodowa
Nauczyciele: dyrektorinformatykpolonistamatematykwuefista
Pozostali pracownicy: kucharkasprzątaczka
Uczniowie: absolwentkujonprymusprzewodniczącastudent
Przedmioty: fizykajęzyk angielskijęzyk niemieckijęzyk polskimatematykamuzykaplastykaprzyrodaprzysposobienie obronnewychowanie fizycznewiedza o społeczeństwie
Przybory szkolne: długopisklejkredkalegitymacja szkolnanożyczkiołówekpiórnikplecakpodręcznikściągazeszyt
Oceny: jedynkadwójkatrójkaczwórkapiątkaszóstka
Inne: bibliotekadziennikklasakorytarz szkolnyławkaoświata w Polscepokój nauczycielskirok szkolnystawianie ocenszatniaszatnia na WFszkolny autobuswagaryzadanie domowezadane.pl

Advertisement