Bezsensopedia
Advertisement
Mapa świata

To wszystko miało być niemieckie!

II wojna światowawojna z lat 1939-45, uważana za największą w historii. Dla wielu ludzi jest jedyną, którą jeszcze jako tako ogarniają. Została wywołana oczywiście przed żądnych władzy nad światem Niemców na czele z Adolfem Hitlerem. Ich rywalem była grupa zwana aliantami.

Przebieg wojny[]

 • Przygotowania do wojny – Niemcy od razu chcieli podbijać, więc w 1937 zajęli Austrię, bo w pewnym sensie byli braćmi - a rodzeństwu zawsze raźniej razem. W 1938 zachciało im się Sudetów należących do Czechosłowacji, bo to przez prawie 400 lat było austriackie. Potem stwierdzili, że stać ich na więcej, więc wzięli całe Czechy, a Słowację zostawili niepodległą - żeby się nikt nie czepiał. Wielka Brytania i Francja mogły niby coś zrobić, ale po co.
 • Atak na naszą ojczyznę – Szwaby miały problem, bo nasze Pomorze odgradzało im drogę z zachodniej do wschodniej części kraju. Zaproponowali nam, żeby oddać im Gdańsk i zrobić autostradę przez "korytarz", a oni dadzą nam spokój. Jednak my, wiedząc o tym, że kraje zachodnie nas obronią[1], odmówiliśmy[2]. W związku z tym Niemcy wypowiedzieli nam 1 września 1939 roku[3]. Wystarczył tylko miesiąc, abyśmy skapitulowali, gdyż z drugiej strony zaatakował nas jeszcze Związek Radziecki. Bronilibyśmy się dłużej, gdyby nie Francja bojąca się walczyć i Anglia ograniczająca się do zrzucania ulotek antyhitlerowskich[4].
 • Dalsze podboje i atak na Francję – w 1940 Niemcy zaczęli dalsze zdobywanie świata. Najpierw zaatakowali ważną (jeśli chodzi o dostawy z IKEI) Norwegię. Szybko zajęli większość kraju, ale alianci mogli się pysznić utrzymaniem przed długi czas regionu w okolicach Narwiku, czyli w praktyce władzy nad kołem podbiegunowym. Nie przejmując się tym, Niemcy weszli do czołówki najszybszych podbojów ever, podbijając w ciągu pięciu godzin Danię. W maju zaczęli atak na kraje Beneluksu. Jednocześnie zaatakowali Francję. Wystarczył miesiąc aby Holandia, Belgia i Luksemburg były częścią imperium Hitlera, a Żabojady musiały radzić sobie bez Paryża. Radzili sobie krótko, bo według starej francuskiej tradycji musieli się poddać. Przy okazji komuniści wkroczyli do Litwy, Estonii i Łotwy. Od sierpnia do października trwała także bitwa o Anglię, która toczyła się w powietrzu. W niej po raz pierwszy Niemcy dostali od aliantów lanie. Niemniej, mieli w swoich rękach prawie połowę Europy.
 • 1940 i połowa 1941 roku – w październiku Włochy z Benito Mussolinim na czele weszły do wojny po stronie Niemiec, wypowiadając wojnę Grecji[5]. Miała być to łatwa i szybka misja, a skończyła się na tym, że na moment Grecja weszła aż na teren włoskiej Albanii. W kwietniu 1941 zmusiło to Niemców do udzielenia tam wsparcia makaroniarzom. Przy okazji, z rozpędu niemalże, zaatakowali też Jugosławię. Zdobycie tych terenów poszło im bardzo szybko (nie licząc walki o kreta Kretę). Stali się wtedy panami terenów od Norwegii do Grecji, a dopiero mieli zaatakować najpotężniejszego przeciwnika.
 • Zaatakowanie przez Niemców Związku Radzieckiego – 22 czerwca 1941 Niemcy zaatakowali Rosjan[6]. Miał to być dla nich wielki szok, ale przecież każdy wiedział, że te dwa państwa nie mogą ze sobą ciągle współpracować. Do końca roku Niemcy dotarli aż pod Moskwę i Leningrad, ale to był kres serii ich wielkich sukcesów militarnych. Wiosną 1942 postanowili oni co prawda zająć Kaukaz i dotarli pod Stalinigrad, ale tam też utknęli. Aż do początku 1943 obie armie stały praktycznie w jednym miejscu, czyli w okolicach trzech najważniejszych miast radzieckich. Na zupełnie innym froncie wojna rozpoczęła się pod koniec 1941 roku, kiedy Japonia zaatakowała amerykańskie Pearl Harbor. Wkrótce Japonia zdobyła większość alianckich posiadłości w Azji. W związku z tym USA wypowiedziały wojnę Niemcom i zaczęły wysyłać sprzęt i kasę do Anglii i ZSRR[7].
 • Pierwsze przegrane Niemców – w lutym 1943 Stalingrad wyzwolił się spod niemieckiej okupacji, kiedy wojska radzieckie okrążyły i zniszczyły wojska niemieckie. W szale bojowym Ruscy dotarli aż do wschodniej Ukrainy. Co prawda w lipcu przeciwnicy przeprowadzili zmasowany kontratak pod Kurskiem, ale zakończył się on klęską i komuniści zaczęli odzyskiwać swoje ziemie. W tym samem czasie alianci wyrzucili państwa Osi (niemieckie) z Afryki, a w połowie lipca wylądowali na włoskiej Sycylii (oczywiście nie w celach rekreacyjnych). W wrześniu przenieśli się na kontynentalną część buta włoskiego. Zajęli oni południową część kraju i uwięzili Mussoliniego - na krótko. Niemniej Włochy zdążyły skapitulować i Benito miał do dyspozycji tylko tę część kraju, do której jeszcze nikt nie wkroczył. Jako, że była przy liniach umocnień, na froncie włoskim nic już się nie działo do końca wojny.
 • Lądowanie aliantów w Normandii – na początku czerwca 1944 alianci wylądowali na francuskich plażach. Początkowo musieli bronić się przed tym, żeby plaże nie zamieniły się w środek morza. Jednak z każdym dniem przybywali z powietrza (dosłownie!) nowi żołnierze. W sierpniu alianci pokonali ostatecznie wojska niemieckie w Normandii oraz wylądowali pod drugiej stronie Francji. Do końca miesiąca ich w rękach był już Paryż i Marsylia. Zajmowali też stosunkowo szybko kolejne ważne miasta i tereny Belgii oraz wylądowali w Holandii. To ostatnie jednak zakończyło się fiaskiem, bo przed atakiem wypili za dużo wina zdobytego w Szampanii. Gdy zapasy pod koniec 1944 się skończyły, żołnierze dotarli do przedwojennej granicy z Niemcami.
 • Działania Rosjan – kiedy alianci dopiero lądowali we Francji, Rosjanie dotarli już do Białorusi. W lipcu byli już nad Bugiem i wkrótce pojawili się aż na prawym brzegu Wisły. Wtedy wybuchło powstanie warszawskie, które Rosjanie spokojnie przeczekali - po co się narażać. W październiku Sowieci wkroczyli już do Prus Wschodnich, czyli na przedwojenne tereny Niemiec. W styczniu 1945 podczas wielkiej ofensywy zajęli pozostałe przy Niemcach tereny Polski.
 • Niemcy przegrywają – w marcu 1945 alianci zachodni przełamali linie Renu i zaczęli szybką ofensywę w kierunku Berlina. Z drugiej strony Odrę i Nysę Łużycką przekroczyli Rosjanie. 16 kwietnia Berlin był już otoczony. 30 kwietnia Hitler popełnił samobójstwo, kiedy zauważył, że jego ulubiona pizzeria jest już w amerykańskich łapach. 7 maja Niemcy skapitulowały i zakończyły tym samym wojnę w Europie.
 • Japonia – Niemcy przegrały wojnę, ale Japonia ciągle walczyła. Co prawda alianci zdobywali wyspy położone coraz bliżej Tokio, ale żółci nie chcieli się poddać. Wtedy Amerykanie postanowili użyć broni ostatecznej zwanej bombą atomową. 6 sierpnia pierwsza została zrzucona na Hiroszimę, a 9 - druga na Nagasaki. Ponieważ strona japońska myślała, że USA ma setki takich bomb, 8 sierpnia na ich Mandżurię napadło ZSRR, a Tokio musiało sobie radzić z częstymi nalotami, 2 września podpisali oni kapitulację.

Skutki wojny[]

 • Śmierć milionów ludzi. Głównie Żydów, gdyż stanowili konkurencję dla Niemców na bazarach.
 • Polska traci ziemię na wschodzie, a Ruskie robią z nas PRL. Ale, żebyśmy nie narzekali, dali nam ziemię na zachodzie.
 • Amerykanie i Rosjanie dominują na świecie. Ale jako, że władca świata powinien być tylko jeden, nastaje czas zimnej wojny.
 • Więzienia nie mogą narzekać na niedobór chętnych, którymi zostają współpracownicy Hitlera.
 • Powstają teorie Spiskowa o ucieczce Hitlera do Argentyny.
 • Japonia spada do roli zwykłego państwa bez specjalnych zdobyczy.
 • Niemcy dzielą się na RFN i NRD, bo Ruskie to, co zdobędą, muszą mieć przynajmniej w sferze wpływów.

Przypisy

 1. Hahaha!
 2. I do dziś nie mamy w kraju porządnej autostrady, którą mogliśmy otrzymać prawie za darmo...
 3. Wynika z tego, że początek roku szkolnego nie jest losową datą!
 4. I to pojedynczo, aby nikogo nie zranić.
 5. Otworzyły przez to front afrykański, na którym ze zmiennym szczęściem do 1943 dominowała jedna ze stron.
 6. Miał to być spacerek, bo Ruscy w wojnie zimowej męczyli się strasznie z... Finlandią.
 7. Co później odbije im się czkawką, ale to już inna historia.
Advertisement