Bezsensopedia
Advertisement
Grecja
Stolica Anteny
Władca Zeus
Symbol Oliwki oraz kryzys gospodarczy
Hymn Zorba
Język urzędowy język grecki
Ustrój demokracja
Skład narodowościowy Grecy
Jednostka
monetarna
euro
 


Grecja (po grecku (czy grece) Ελληνική Δημοκρατία) – państwo w Europie obejmujące spód Półwyspu Bałkańskiego oraz wpizdylion wysepek. Sąsiaduje z Albanią, Macedonią, Bułgarią i jedynym ucywilizowanym krajem muzułmańskim. Stolicą tutaj są A(n)teny.

Historia[]

 Osobny artykuł: Starożytna Grecja.

Starożytna Grecja powstała bardzo dawno temu. Gdy na północy Europy jaskiniowcy walczyli z mamutami o miano najbardziej rozwiniętego gatunku, to na Krecie potrafili stawiać już kolumny ozdobione liśćmi akantu.

W dawnych czasach w Grecji działali różni filozofowie, jak np. Platon (niekiedy mylony z planktonem) czy Arystoteles. Wymyślili oni różne ciekawe[potrzebne źródło] rzeczy, takie jak np. demokracja czy literę omega.

Oczywiście Grecy toczyli też różne wojny. Jeśli nie walczyli sami ze sobą, to musieli tłuc się z Trojanami, Persami i innymi nacjami.

Gospodarka[]

Grecja ostatnio jest w sławnym kryzysie. Różne czynniki (takie jak szara strefa i szpan, że ich walutą jest euro) spowodowały, że gospodarka padła. Dlatego teraz Niemcy zmuszają całą Europę, żeby się tam dokładała, bo jak Grecy zbankrutują, to nie oddadzą im długów.

Przemysł spożywczy Grecji opiera się o ser feta, oliwę i ryby, ale o dziwo nie znają tam ryby po grecku.

W Grecji produkuje się kible na wzór ukraiński, tzn. odpływ jest tak wąski, że papier toaletowy się nie mieści.

Advertisement