Bezsensopedia
m (robot dodaje szablon {{nospr}})
(redakcja)
Linia 1: Linia 1:
'''Gra komputerowa''' - złodziej twojego [[czas]]u przed [[komputer]]em, ulubiona czynność [[dzieci neo]]strady. Zazwyczaj są dostępne nielegalnie w sieci oraz na targowisku sprzedawane też nielegalnie. Kupno legalnie gry zabiera z kieszeni 25% dochodów rocznych z twoich kieszeni. Zaleta gier komputerowych jest to, iż twój braciszek siedzi na dupsku przed nią i nie zawraca ci głowy. Wadą jest to, iż jeśli musisz zrobić projekt w Wordzie komputer jest zajęty.
+
'''Gra komputerowa''' - złodziej twojego [[czas]]u, jedyna sensowna alternatywa dla [[internet]]u. Gry komputerowe zazwyczaj są dostępne nielegalnie w sieci oraz na różnych targowiskach (też nielegalnie). Legalne kupno gry pochłania 25% Twoich rocznych dochodów.
   
==Historia==
+
== Historia ==
Początkowo panowały gry na [[Pegasus]]ie. Czyli [[Tank 1990]], [[Mario]] czy też masa odmian pokemonów z Pikachu na czele. Później w wyniku instalacji Windowsa narodziły się gry na komputer, które potrzebowały 5MB do życia. Stopniowo ewoluowały i teraz super grami w sieci, które podbijają regularnie neokidy. Dziś w grach możemy uzyskać [[ban]]a za informacje, słowo ''gura'' poprawnie piszę się ''góra'', zainstalować [[bot]]y do gry za nas oraz wpisywać kody, aby otrzymać super wypasiony sprzęt.
+
Początkowo panowały gry na [[Pegasus]]ie. Czyli [[Tank 1990]], [[Mario]] czy też masa odmian [[Pokémon]]ów z [[Pikachu]] na czele. Później w wyniku powstania Windowsa narodziły się gry na komputer, które potrzebowały 5 MB do życia. Stopniowo ewoluowały i teraz do większości z nich wystarczy ledwie 50 GB, 5 GB RAM i procesora 10 GHz.
   
  +
== Darmowe gry ==
==Gdy nie masz neta a chcesz pograć za darmo==
 
  +
Do grona darmowych gier, które mamy od razu na dysku, należą [[Pasjans]], [[Saper (Windows)|Saper]] i [[FreeCell]] (wersja dla Windowsiarzy) bądź jakieś podróby znanych tytułów z Tuksem w roli głównej (wersja dla Linuksiarzy).
Jest to możliwe. Po zainstalowaniu Windows XP mamy takie gry jak Pasjans oraz jego odmianę Pająka, [[FreeCell]] gdzie po czterech ruchach wołamy ''k***a'' oraz sapera. Ich zawodność polega na tym, iż ciężko je znaleźć, a jak już się je poszukało, to wyskakuje zazwyczaj błąd.
 
   
 
==Przebieg typowej gry==
 
==Przebieg typowej gry==
#Instalujesz.
+
# Instalujesz.
#Grasz.
+
# Grasz.
#Narzekasz na beznadziejny realizm.
+
# Narzekasz na beznadziejny realizm.
#Grasz dalej.
+
# Grasz dalej.
#Szukasz w Internecie metody rozwiązania.
+
# Szukasz w internecie solucji.
 
# Dalej grasz.
#Myślisz, że to bug.
 
  +
# Popijasz [[Coca-Cola|colę]].
#Ktoś ci tłumaczy.
 
 
# Grasz dalej.
#Dalej grasz.
 
 
# Stwierdzasz, że jest 2 rano.
#Pijesz cole.
 
#Grasz dalej.
+
# Grasz dalej.
  +
# Szukasz innej solucji.
#Patrzysz, a tu 2 rano.
 
 
# Przechodzisz na kodach.
#Grasz dalej.
 
 
# Myślisz, że jesteś pro.
#Znowu nie umiesz rozwiązać łamigłówki gry.
 
#Nie masz instrukcji w Internecie.
 
#Wpisujesz byle kod i cieszysz się dalszą grą.
 
#Przechodzisz na kodach.
 
#Myślisz, że jest pro.
 
   
==Najpopularniejsze gry==
 
*[[Counter Strike]]
 
*[[Diablo]]
 
*[[Euro Truck Simulator]]
 
*[[FIFA]]
 
*[[Metin]]
 
*[[Metin 2]]
 
*[[Rayman]]
 
*[[The Sims]]
 
*[[Tibia]]
 
 
[[Kategoria:Gry komputerowe|!]]
 
[[Kategoria:Gry komputerowe|!]]
{{nospr}}
+
{{spr}}

Wersja z 18:02, 31 mar 2013

Gra komputerowa - złodziej twojego czasu, jedyna sensowna alternatywa dla internetu. Gry komputerowe zazwyczaj są dostępne nielegalnie w sieci oraz na różnych targowiskach (też nielegalnie). Legalne kupno gry pochłania 25% Twoich rocznych dochodów.

Historia

Początkowo panowały gry na Pegasusie. Czyli Tank 1990, Mario czy też masa odmian Pokémonów z Pikachu na czele. Później w wyniku powstania Windowsa narodziły się gry na komputer, które potrzebowały 5 MB do życia. Stopniowo ewoluowały i teraz do większości z nich wystarczy ledwie 50 GB, 5 GB RAM i procesora 10 GHz.

Darmowe gry

Do grona darmowych gier, które mamy od razu na dysku, należą Pasjans, Saper i FreeCell (wersja dla Windowsiarzy) bądź jakieś podróby znanych tytułów z Tuksem w roli głównej (wersja dla Linuksiarzy).

Przebieg typowej gry

 1. Instalujesz.
 2. Grasz.
 3. Narzekasz na beznadziejny realizm.
 4. Grasz dalej.
 5. Szukasz w internecie solucji.
 6. Dalej grasz.
 7. Popijasz colę.
 8. Grasz dalej.
 9. Stwierdzasz, że jest 2 rano.
 10. Grasz dalej.
 11. Szukasz innej solucji.
 12. Przechodzisz na kodach.
 13. Myślisz, że jesteś pro.