Bezsensopedia
Advertisement


Medal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.

Dostałeś sraczki, to wytrzyj d**ę i zmień gacie, ale nie biadol nad sobą, cioto

Gajewski zachęca Młodego do pozostania w Policji
Michał_Lorenc_-_"Andrzej"_OST_Glina
Do czytania tego artykułu
polecamy odpowiednią muzykę
Nie leci film? Zainstaluj flasha!

Glina – polski serial kryminalny o takim mroczno-smętnym klimacie. Opowiada o pracy wydziału zabójstw, czyli o identyfikowaniu trupów, szukaniu morderców i innym babraniu się w szambie. Aha, jeszcze o paleniu i piciu. Na razie powstały dwa sezony tego serialu. Kiedyś coś tam mówiono o trzeciej serii, ale telewizja woli inwestować w ważniejsze produkcje, takie, jak np. M jak majtki.

Bohaterowie[]

Papieros

Główny bohater serialu

Policjanci[]

 • Andrzej Gajewski - nadkomisarz, spędza w pracy chyba ze 20 godzin dziennie. Chodzi cały czas z kamienną twarzą i prowadzi różne śledztwa, często dość niekonwencjonalnie. Kobiety mają do niego pretensje, że nie opowiada im zbyt wiele o swojej pracy (czyli o trupach i bandytach). Pali najwięcej ze wszystkich bohaterów i częstuje wszystkich fajkami.
 • Młody (właściwie: podkomisarz Artur Banaś) - pracuje z Gajewskim, jest trochę zbyt wrażliwy do tej roboty, ale w razie potrzeby potrafi kogoś obezwładnić/zastrzelić. Jest w stanie przelecieć kobietę, którą śledzi. Jeździ starym maluchem, który wg niego jest mercedesem po wypadku.
 • Jóźwiak - chyba jedyny względnie normalny facet w komendzie. Ma na imię Bonifacy, ale bardzo rzadko go używa. Nawet żona woła go po nazwisku[1]. Prywatnie ma trzy córki i psa (ten pies to suka).
 • Malicki - nadinspektor, rządzi całą fabryką. Wkurza go palenie w kiblu.

Bandyci[]

 • Tosiek - rządzi całym miastem, nikogo się nie boi i ustala własne zasady.
 • Gruby - wygląda jak podstarzały dresiarz, ale jest niemal tak ważny jak Tosiek. Podobno trzyma w garści pół sejmu. Nie wiadomo, czy wchodzi na salony w dresie i klapkach, czy ma jednak jakiś garnitur.
 • Karbowiak - ten od burdelu dla bandytów (oficjalnie: biznesmanów), w którym co jakiś czas palono obsługę w piecu. Poszedł z grubej rury...
 • Miazga - taki młody ubierający się w stylu cool i trendy. Chciał zastąpić Tośka i Grubego. (Spoiler) Na końcu została z niego... miazga.
 • Piotr Kurten określany przez Jóźwiaka stalowym wackiem - seryjny zabójca-psychopata, którego atrybutem jest... no... sam wiesz, co.

Inni[]

 • Olga Seifert - ta od sekcji zwłok, często rzuca błyskotliwymi tekstami.
 • Julia - córka Gajewskiego. Udaje twardziela i leci na Młodego.

Papierosy[]

Mówiąc o tym serialu, nie sposób pominąć wątku papierosów. W Glinie palą chyba wszyscy. Większość z nich uczy się tego od głównego bohatera, który kopci jak fabryka i częstuje wszystkich dookoła. Według Młodego, przy nim to nawet trupy powinny palić.

Przypisy

 1. W jednym z odcinków, podczas rozmowy o urlopie, gdy Joźwiak się zgodził, żona odpowiedziała Kocham Cię,  Joźwiak!
Advertisement