Advertisement

Fikcja:Strona główna


Witaj w naszej encyklopedii fikcji!

Dzisiaj jest 16 maja 2785 roku uniwersalnego kalendarza kosmicznego.


KanonRegulamin BezsensopediiPortal społeczności
O co chodzi?

W tym dziale możesz pisać o wymyślonych przez siebie planetach i losach ich mieszkańców. Pisz co chcesz, pod warunkiem, że będzie to się trzymało kupy, nie będzie się wykluczało w innymi artykułami i będzie zgodne z ogólnym Regulaminem Bezsensopedii. Wszystkie nazwy artykułów w tym dziale muszą zaczynać się od przedrostka Fikcja:

Porada: do tworzenia linków możesz użyć szablonu {{f|nazwa artykułu}}.

Wiadomości ze świata fikcji
9 lutego 2776
2 lutego 2776
26 listopada 2775
22 listopada 2775
16 listopada 2775
10 listopada 2775
2 stycznia 2776
Fikcja na medal
Flaga Polandii Południowej.jpg
Flaga kraju

Polandia Południowa (niekiedy określana także jako Śródlesie) - kraj leżący w północnej Polonii, mający stolicę w Czerngradzie. Graniczy od północy z Polandią, od północnego wschodu ze Wschodnim Brzegiem Vislawii, od wschodu z Czerwoną Krusią, od południa z Ladią, od południowego zachodu z Wielkokrainą, od zachodu z Mhaumbą i od północnego zachodu z Rawą. W kraju od ponad 80 lat rządzi jedna partia, której aktualnie przewodzi Artis Tischler.

Historia

Po rozpadzie Śródlesia w -484 roku wśród wielu mieszkańców tych rejonów w dalszym ciągu silna była tożsamość narodowa. Szczególnie mocno skierowana ona była przeciwko Polandii, która zagarnęła większość terytorium kraju. W -399 roku od Rawy uwolnił się Wschodni Brzeg Vislawii, w którym także większość (ok. 60%) stanowili ludzie o narodowości śródleskiej. Polandii udało się ochronić przed ruchami separatystycznymi, przyznając tej nacji spore przywileje.Polecana grafika
Galaktyka Niewiadomoco.png

Mapa galaktyki Niewiadomoco

Działy


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.