Mistrzostwa Świata w rollskokach są rozgrywane od roku -36. Początkowo odbywały się one co dwa lata - system rokroczny wprowadzono dopiero w 16 roku. Odbywają się dwie konkurencje - indywidualna i drużynowa.
Zawody indywidualne[]
Rok | Miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
-36 | Kars PW-20 | Marej Marmora | Jaheur Maihi | Edmil Lisminek |
-34 | Vijunglum PW-20 | Mihan Stacelik | Jaheur Maihi | Jan Zembinka |
-32 | Almedo PW-18 | Mihan Stacelik | Leo Hermaier | Edmil Lisminek |
-30 | Septin PW-27 | Leo Hermaier | Martin Kowalski | Adam Benin |
-28 | Losangelon PW-20 | Norman Macri | Leo Hermaier | Adam Berry |
-26 | Wykopane PW-25 | Edmil Listinek | Leo Hermaier | Jaheur Maihi |
-24 | Sernina PW-24 | Salvemir Mitocko | Zutaw Zegiera | Alan Anderson |
-22 | Volskar PW-20 | Michael Jimson | Ares Alcinka | Salvemir Mitocko |
-20 | Tambin PW-30 | Michael Jimson | Laujer Maaimiren | Sehil Mosoret |
-18 | Juta PW-26 | Michael Jimson | Rene Mismere | Akamer Hcempiw |
-16 | Santa Phe PW-30 | Michael Jimson | Herman Hurr | Richard Sunday |
-14 | Mande PW-32 | Michael Jimson | Stiepien Kajkol Lisah Ahampo |
— |
-12 | Falityn PW-25 | Rene Mismere | Michael Jimson | Lehik Rohinsi |
-10 | Koosao PW-45 | Igan Orchiri | Adan Senti | Jan Znanicki |
-8 | Kars PW-30 | Mahas Suhin | Haupejer Dasdamarsen | Jan Znanicki |
-6 | Santa Phe PW-35 | Jan Znanicki | Haupejer Dasdamarsen | Jachmir Salata |
-4 | Vijunglum PW-40 | Harnold Stwande | Jan Znanicki | Ericard Armilson |
-2 | Przedbrze PW-35 | Jahann Linster | Harnold Stwande | Andrew Kielbasa |
1 | Jików PW-47 | Davido Gerund | Jahann Linster | Zoltan Salkiera |
3 | Juta PW-36 | Salvetir Rotimka | Annan Simpe | Emmanuel Zrill |
5 | Septin PW-37 | Salvetir Rotimka | Paol Sirret | Nacej Dasdar |
7 | Tambin PW-45 | Anders Brendel | Richard Sunday II | Nacej Dasdar |
9 | Almedo PW-42 | Anders Brendel | Asmerin Mihasa | Leon Sandmand |
11 | Volskar PW-50 | Jamarin Maquerre | Sarmor Seuh | Paol Sirret |
13 | Ahaale PW-50 | Asmerin Mihasa | Sarmor Seuh | Samor Kostalik |
15 | Mande PW-51 | Sarmor Seuh | Asmerin Mihasa | Emmanuel Samsor |
16 | Dalartaun PW-54 | Sarmor Seuh | Asmerin Mihasa | Igar Romcisek |
17 | Nyemuarden PW-48 | Jaan Uivik | Asmerin Mihasa | Zemin Misin |
18 | Losangelon PW-50 | Jamarin Maquerre | Asmerin Mihasa Zemin Misin Sarmor Seuh |
— |
19 | Nimsk PW-58 | Zemin Misin | Asmerin Mihasa | Mario Kerrmir |
20 | Wykopane PW-53 | Henri Cesorus | Zemin Misin | Sarmor Seuh |
21 | Askaran PW-55 | Asmerin Mihasa | Salvemir Ozorek | Karel Velorek |
22 | Koosao PW-55 | Masur Zistah | Henri Cesorus | Mario Kerrmir |
23 | Aastdam PW-58 | Mario Kerrmir | Ares Mustemik | Adrian Masent |
24 | Tambin PW-60 | Roland Cantar | Masur Zistah | Zasik Misin |
25 | Septin PW-52 | Adrian Masent | Jan Sompinka | Mihan Ozorek |
26 | Orijo PW-50 | Roland Cantar | Ares Mustemik | Paol Heureit |
27 | Volskar PW-65 | Toni Borlini | Paol Heureit | Mihan Zatars |
28 | Sernina PW-60 | Adrian Masent Mihan Zatars |
— | Toni Borlini |
29 | Falityn PW-60 | Karel Velorek | Paol Heureit | Adrian Masent |
30 | Efyakakayokull PW-65 | Adan Lamish | Toni Borlini | Adrian Masent |
31 | Maerentan PW-77 | Toni Borlini | Romen Pavlovski | Paol Heureit |
32 | Wykopane PW-68 | Hasik Misin | Adan Lamish | Arthur Desdewand |
33 | Nimsk PW-65 | Hasik Misin | Adan Lamish | Maximilian Velvin |
34 | Tambin PW-70 | Adan Lamish | Igar Karkantis | Marej Zatars |
35 | Askaran PW-70 | Adan Lamish | Karel Zatars | Hasik Misin |
36 | Andretan PW-70 | Hasik Misin | Marej Zatars | Igar Karkantis |
37 | Santa Phe PW-60 | Benjamin Hanter | Kasantar Kohin | Emmanuel Fenter |
38 | Falityn PW-60 | Hasik Misin | Jirone Gaute | Getgor Hamster |
39 | Koosao PW-65 | Igar Karkantis | Hasik Misin | Karel Zatars |
40 | Vijunglum PW-73 | Emmanuel Fenter | Karel Zatars | Hasik Misin |
41 | Kormoron PW-75 | Matahen Asnik | Mahmin Ahoma | Kasantar Kohin |
42 | Rislav PW-80 | Zolian Maucis jr | Matahen Asnik | Emmanuel Fenter |
43 | Mande PW-61 | Marej Zatars | Damien Cesorus | Patrice Mainsle |
44 | Port Cesar PW-60 | Damien Cesorus | Arhen Imasti | Patrice Mainsle |
45 | Nyemuarden PW-62 | |||
46 | Aastdam PW-68 |
Zawody drużynowe[]
Rok | Miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
-36 | Kars PW-20 | Żółta Kruś | Tarcja | Czarna Kruś |
-34 | Vijunglum PW-20 | Żółta Kruś | Czarna Kruś | Czerwona Kruś |
-32 | Almedo PW-18 | Żółta Kruś | Tarcja | Czarna Kruś |
-30 | Septin PW-27 | Dalaria | Rawa | Żółta Kruś |
-28 | Losangelon PW-20 | Tarcja | Dalaria | Żółta Kruś |
-26 | Wykopane PW-25 | Żółta Kruś | Państwo Cracov | Polandia |
-24 | Sernina PW-24 | Czerwona Kruś | Grążel | Tarcja |
-22 | Volskar PW-20 | Czerwona Kruś | Nilbul | Aral |
-20 | Tambin PW-30 | Grążel | Stania | Czerwona Kruś |
-18 | Juta PW-26 | Czerwona Kruś | Aral | Żółta Kruś |
-16 | Santa Phe PW-30 | Grążel | Czerwona Kruś | Nilbul |
-14 | Mande PW-32 | Państwo Cracov | Czerwona Kruś | Nilbul |
-12 | Falityn PW-25 | Tarcja | Państwo Cracov | Żółta Kruś |
-10 | Koosao PW-45 | Falityn | Żółta Kruś | Czarna Kruś |
-8 | Kars PW-30 | Państwo Cracov | Symonia | Żółta Kruś |
-6 | Santa Phe PW-35 | Żółta Kruś | Grążel | Państwo Cracov |
-4 | Vijunglum PW-40 | Tarcja | Państwo Cracov | Falityn |
-2 | Przedbrze PW-35 | Państwo Cracov | Nilbul | Czerwona Kruś |
1 | Jików PW-47 | Państwo Cracov | Czarna Kruś | Czerwona Kruś |
3 | Juta PW-36 | Czarna Kruś | Falityn | Państwo Cracov |
5 | Septin PW-37 | Państwo Cracov | Nilbul | Tarcja |
7 | Tambin PW-45 | PZBZ | Państwo Cracov | Czerwona Kruś |
9 | Almedo PW-42 | PZBZ | Tarcja | Państwo Cracov |
11 | Volskar PW-50 | Nilbul | Tarcja | Czerwona Kruś |
13 | Ahaale PW-50 | Tarcja | Państwo Cracov | Czerwona Kruś |
15 | Mande PW-51 | Tarcja | Czarna Kruś | Państwo Cracov |
16 | Dalartaun PW-54 | Tarcja | Nilbul | Czerwona Kruś |
17 | Nyemuarden PW-48 | Tarcja | Państwo Cracov | Czerwona Kruś |
18 | Losangelon PW-50 | Tarcja | Państwo Cracov | Nilbul |
19 | Nimsk PW-58 | Żółta Kruś | Tarcja | Falityn |
20 | Wykopane PW-53 | Państwo Cracov | Żółta Kruś | Tarcja |
21 | Askaran PW-55 | Tarcja | Czerwona Kruś | Grążel |
22 | Koosao PW-55 | Nilbul | Tarcja | Falityn |
23 | Aastdam PW-58 | Nilbul | Falityn | Państwo Cracov |
24 | Tambin PW-60 | Państwo Cracov | Tarcja | Czerwona Kruś |
25 | Septin PW-52 | Czerwona Kruś | Żółta Kruś | Państwo Cracov |
26 | Orijo PW-50 | Tarcja | Żółta Kruś | Nilbul |
27 | Volskar PW-65 | Państwo Cracov | Nilbul | Żółta Kruś |
28 | Sernina PW-60 | Falityn | Państwo Cracov | Grążel |
29 | Falityn PW-60 | Falityn | Żółta Kruś | Państwo Cracov |
30 | Efyakakayokull PW-65 | Falityn | Czerwona Kruś | Żółta Kruś |
31 | Maerentan PW-77 | Falityn | Nilbul | Czerwona Kruś |
32 | Wykopane PW-68 | Czerwona Kruś | Falityn | Państwo Cracov |
33 | Nimsk PW-65 | Tarcja | Czerwona Kruś | Państwo Cracov |
34 | Tambin PW-70 | Państwo Cracov | Czerwona Kruś | Nilbul |
35 | Askaran PW-70 | Czerwona Kruś | Falityn | Tarcja |
36 | Andretan PW-70 | Czerwona Kruś | Państwo Cracov | Nilbul |
37 | Santa Phe PW-60 | Państwo Cracov | Falityn | Czerwona Kruś |
38 | Falityn PW-60 | Czerwona Kruś | Tarcja | Państwo Cracov |
39 | Koosao PW-65 | Czerwona Kruś | Państwo Cracov | Żółta Kruś |
40 | Vijunglum PW-73 | Czerwona Kruś | Nilbul | Tarcja |
41 | Kormoron PW-75 | Tarcja | Państwo Cracov | Nilbul |
42 | Rislav PW-80 | Żółta Kruś | Tarcja | Państwo Cracov |
43 | Mande PW-61 | Tarcja | Falityn | Nilbul |
44 | Port Cesar PW-60 | Nilbul | Państwo Cracov | Werdland |
45 | Nyemuarden PW-62 | |||
46 | Aastdam PW-68 |
Wielokrotni mistrzowie[]
Pogrubieni zawodnicy, którzy jeszcze nie zakończyli swojej kariery.
Zawodnik | Liczba tytułów |
---|---|
Michael Jimson | 5 (-22, -20, -18, -16, -14) |
Hasik Misin | 4 (32, 33, 36, 38) |
Adan Lamish | 3 (30, 34, 35) |
Mihan Stacelik | 2 (-34, -32) |
Salvetir Rotimka | 2 (3, 5) |
Anders Brendel | 2 (7, 9) |
Sarmor Seuh | 2 (15, 16) |
Jamarin Maquerre | 2 (11, 18) |
Asmerin Mihasa | 2 (13, 21) |
Roland Cantar | 2 (24, 26) |
Adrian Masent | 2 (25, 28) |
Toni Borlini | 2 (27, 31) |