Bezsensopedia
Advertisement


Gwiazda Ten artykuł zajął VI miejsce w plebiscycie na najlepszy artykuł 2012. Gratulujemy!


Medal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.

Szzzzzzzzzzzzzzzzz... chuuuuuuuuuuuuuuuuu...

Sapanie lorda Vadera
Vader i gitara

Każdy ma swoje hobby

Darth Vader (albo jak kto woli Lord Vader, a tak naprawdę Anakin Skywalker) – główny bohater Gwiezdnych wojen, najbardziej rozpoznawalny czarny charakter, założyciel firmy z zabawkami o nazwie Wader, podobno wikipedysta. Ojciec Lucjana i Lei.

Charakter[]

Jak każdy czarny charakter – surowy, mściwy i tępiący tych dobrych. Ale w sumie nie miejmy mu tego za złe. Ty byś nie był wkurzony, gdybyś musiał chodzić w takim stroju?

Wygląd zewnętrzny[]

Człowiek zawsze ubrany w czarną zbroję z tworzyw sztucznych, ortalionowy płaszcz i śmieszny hełm nazywany niekiedy nocnikiem. Walczy przy pomocy czerwonej jarzeniówki.

Biografia[]

Gwiezdne_wojny_III_parodia_IVONA
Dialogi podczas pojedynku
Nie leci film? Zainstaluj flasha!

Urodził się i wychował na planecie Tatooine jako niewolnik jakiegoś kosmity. W dzieciństwie startował w Formule 1 na byle czym i konstruował C-3PO (jego braki w wykształceniu przejawiały się później w charakterze tego droida). Planował studia na kierunku automatyka i robotyka, jednak nie dane mu było tego zrealizować Qui-Gonn Jin znalazł go bowiem i uparł się, żeby zrobić z niego Dżedaja. Niestety, sam Kłajgon zginął w walce z Czerwoną Mordą i mistrzem chłopaka musiał zostać Obi-Wan Kenobi. Aby przekonać Radę Jedi do sensowności tego pomysłu, prawdopodobnie dał on Yodzie kopertę.

Z Anakina faktycznie zrobił się Jedi. Z jednej strony był on bardzo dobry, bo rozwalał wszystkich dookoła i był taki męski i w ogóle, ale z drugiej strony był do dupy: dobijał pokonanych, miał gdzieś rozkazy i robił po kryjomu to i owo z Padme. W dodatku potem mu odbiło - zaatakował Czarnoskórego Dżedaja (rasista jeden!) i przeszedł na Ciemną Stronę (tu już mu czarny kolor nie przeszkadzał?), stając się Darthem Vaderem. Na odchodne dusił jeszcze żonę, która jednak zdążyła urodzić zrobione przez niego dzieci (o czym nawet nie wiedział).

Gdy Yoda się o tym dowiedział, wysłał Obi-Wana, aby zrobił z nim porządek. Obi-Wan nie miał sumienia po prostu zabić swojego ucznia, więc humanitarnie poobcinał mu tylko kończyny i usmażył go w lawie. Palpatine odnalazł jednak jakieś podsmażone resztki i wsadził je w szpanerskie czarne wdzianko.

Taki wypasiony Lord Vader przez wiele lat był mściwym tyranem (chociaż właściwie to nie on rządził). Zbudował m.in. Gwiazdę Śmierci. Potem jednak pojawił się Luke, który zaczął mu rozwalać wojsko. W dodatku okazało się, że to jego syn. Postanowił więc spuścić mu lanie, w międzyczasie wypowiadając słynne słowa: Luke, I'm your father. Potem kanclerz napuścił Luke'a na Vadera, co nie spodobało się ani jednemu, ani drugiemu. Vader widząc, co się święci, wrzucił Palpatine'a do dziury. Ten jednak spadając trafił go piorunem i Vaderowi zj****a się elektronika, co go uśmierciło. Zanim jednak nastąpił critical fail, Vader przeprosił Luke'a i wrócił na Jasną Stronę, dzięki czemu mógł zostać duchem mocy (o dziwo jego duch wyglądał na młodszego od Luke'a).

Galeria[]

Zobacz też[]

Advertisement