Bezsensopedia
Advertisement
The dangerous view - Pripyat - Chernobyl

Reaktor w Czarnobylu. Te czarne chmury to tak nawet do klimatu zdjęcia pasują…

Czarnobyl – symbol Ukrainy, miejsce narodzin ulepszonych zombie świecących na zielono. To tutaj w 1986 roku rozwaliła się elektrownia, rozsyłając masę strontu, uranu, plutonu i innej chemii na tereny Ukrainy i Białorusi. W tym miejscu odbywa się akcja pewnej znanej serii gier.

Atrakcje turystyczne[]

  • Wrak reaktora atomowego – standard. O tym wie każdy, ale większość boi się tam pojechać. Nawet mimo tego, że skażenie radioaktywne nastąpiło 38 lat temu.
  • Dziwne mutanty – w końcu każdy chce zobaczyć trzygłowego humbaka hasającego po łące. Niektórzy w wysokiej trawie ponoć widzieli nawet Pokémony - to wyjaśniałoby, czemu powstało już 6 generacji i zanosi się na to, że to nie koniec. Ich wcale nie trzeba wymyślać!
  • Rosyjscy naukowcy – czyli jedyni stali mieszkańcy, jeśli chodzi o wyglądające normalnie homo sapiens. Nawet oni tam nie wytrzymują - na wszelki wypadek po każdych 2 tygodniach pracy dostają 4 tygodnie chorobowego. Nawiązanie kontaktu z tą grupą wydaje się w miarę łatwe.
  • Sklepik z pamiątkami – można w nim nabyć takie upominki, jak dwugłową laleczkę Chucky albo wycieraczkę mówiącą głosem Krystyny Czubówny. Po chińsku.
  • Pałac rodu Chodkiewiczów – i tu cię mam! W Czarnobylu znajdują się też normalne zabytki, a ten wydaje się najbardziej polski. Inna sprawa, że nikt tego nie zwiedza.

Galeria[]


Advertisement