Bezsensopedia
Advertisement

Tatatatatatatatatatatata! Żryjcie ołów!!!

Przykładowe okrzyki wydawane przez żołnierza przy CKM-ie

Ciężki karabin maszynowy (w skrócie CKM) – całkiem skuteczna broń, używana głównie w wojnie pozycyjnej. Składa się z... karabinu maszynowego, który jest ciężki. Na tyle ciężki, że się go nie nosi, tylko stawia w jednym miejscu i co najwyżej obraca. Wystrzeliwuje pierdyliard pocisków na minutę, w dodatku z niezłą skutecznością.

Co prawda istnieją rodzaje broni o większej sile rażenia, ale mało która jest tak widowiskowa jak CKM. Odpowiednio wystrzelony pocisk artyleryjski słusznego kalibru może wysadzić w powietrze połowę okopów, ale jest przy tym niewiele zabawy. Strzelasz, słyszysz bum i widzisz chmurę dymu. Jeśli natomiast użyjesz CKM-a, to sobie stoisz do znudzenia i patrzysz, jak wokół ciebie rosną stosy trupów. No i dźwięk jest piękniejszy! Tatatatatatatatatatatatata!

Wadą obsługiwania CKM-a jest fakt, że dla wrogiego snajpera osoba przy CKM-ie jest bardziej łakomym kąskiem niż jakiś zwykły szeregowiec łażący po polu bitwy. No i oczywiście taktyka wroga może być na tyle przebiegła, że przeciwko CKM-om nie wyślą zastępów piechoty, a czołgi. Wtedy pojawia się problem…

Advertisement