Bezsensopedia
Advertisement
Chleb

Ooo, świeży chlebek. Zakoszę jednego!

Chleb – prawdopodobnie najpopularniejsze jedzenie świata. Jeśli nie jadłeś nigdy chleba to jestem wyrzutkiem społeczeństwa i lepiej nie wychodź na ulicę. Chleb smakuje jak chleb i wygląda jak chleb. Wybierając rodzaj chleba, robisz podział rasowy, bo wybierasz między białym i czarnym. Co ciekawe chleb należy do potraw do zrobienia w domu, a i tak idziesz po niego do sklepu. Chleb jest składnikiem każdej kanapki. Wrogiem chleba jest bułka, która niestety często jest smaczniejsza. Ale my już pokażemy, kto naprawdę rządzi!

Czemu tak go lubimy?[]

Jak powiedzieliśmy, chleb jest popularny. Jednak należy się zastanowić dlaczego. Najpopularniejsza teoria głosi, ponieważ jest prosty do zrobienia. Z drugiej strony jedzenie z śmietnika jest już nawet od razu gotowe, a nikt tego nie je. Menele się nie liczą. Prawda jest taka, że jest po prostu tani, a Polacy uwielbiają wszystko co tanie. Istnieje jednak jeszcze jedna, bardzo możliwa teoria. Masoni podsuwają nam chleb, aby dzięki niemu kontrolować nasze umysły. Nie wiem niby jak, ale w takim razie nie mogę temu też zaprzeczyć.

Ciekawostki[]

  • Niektórzy Francuzi są leniwi i wolą łamać chleb, zamiast kroić. Oczywiście w zestawie z żabimi udkami czy ślimakami.
  • Na Słowacji uważaj z słowem chleb, bo jeszcze ci wskażą drogę do takiej góry. Chociaż może nazwa wynika z tego, że na górze czeka kosz wiecznie świeżego chleba?
Advertisement