Bezsensopedia
Advertisement


Medal Ten artykuł otrzymał medal, więc na pewno jest bardzo fajny.
Chiny
Stolica Pekin
Władca Mao Zedong (w sercach Chińczyków) oraz ktoś jeszcze
Symbol Ryż
Hymn Za Mao Zedongiem zjednoczymy się z narodem
Język urzędowy ciong hon wiu
Ustrój komunizm
Skład narodowościowy trochę tego jest...
Jednostka
monetarna
yuan
 


Zabawki Made in China
Od dzieci dla dzieci

Reklama chińskich zabawek

Chiny – komunistyczny kraj z kapitałem należącym do ludzi (nastąpiła tu o dziwo prywatyzacja). Sąsiaduje z Ruskami, Kazachstanem, Kirgistanem, Tadżykistanem, Afganistanem, Pakistanem, Indiami, Nepalem, Bhutanem, Birmą, Laosem, Wietnamem, Tajwanem, Jedyną prawdziwą kolebką komunizmu i Mongolią. Stolicą jest Pekin. Chiny zamieszkuje jedna piąta ludności świata nazywana Chińczykami, jednakże niektórzy twierdzą, iż są tutaj także Tybetańczycy. Mówi się tutaj najtrudniejszym językiem świata (zaraz po języku polskim) i jeszcze 2 000 innych.

Historia[]

Nie wiedzieć czemu, dawno temu, gdy tylko w Grecji i w Egipcie ludzie mieli jakieś IQ, Chińczycy mieli już wszystko oprócz prądu. Długo zachowywali swoje wynalazki i odkrycia w tajemnicy. Dodatkowo mówi się, iż Chińczycy to najmądrzejszy naród na świecie, ponieważ jak stworzyli papier, to nie wynaleźli gazety, jak mieli kompas, to nie odkryli Ameryki oraz jak odkryli proch, to miał służyć jedynie do fajerwerków. W średniowieczu zaatakowali ich Mongołowie pod wodzą Jackie Chana Czyngis-Czana. Jako pierwsi poznali oni wszelkie projekty techniczne i naukowe Chińczyków. Nieco później te wszystkie pomysły gołębiem pocztowym przesłali do Włoch. Część z nich Leonardo da Vinci uznał za swoje.

W XX wieku zakorzenił się tu komunizm. Liczne dofinansowania na Koreę Północną oraz Mongolię oraz akcję ukochanego wodza Chin Mao Zedonga spowodowały kryzys. Jednakże pokazanie fucka Ruskom i prywatyzacja rozbudziły gospodarkę, która dorównuje naszej (jako średnia). Później w 1989 Chiny pokazały niezłego focha i kaprys niszcząc wszystko na Placu Tian'anmen. Obecnie Chińczycy szpanują, iż w 2008 roku odbyły się u nich igrzyska olimpijskie. Teraz mają za cel połączenie się w jeden kraj z Koreą Północną i Wietnamem w celu podbicia świata. Na razie szykują się na inwazję do Tajwanu.

Lista cesarzy[]

Przez 2000 lat (a może i dłużej) Chiny były cesarstwem. W ramach oszczędności serwerów i rolek od myszy nie zamierzamy jednak publikować tu całej listy. Możecie ją sobie podejrzeć tutaj (link zewnętrzny).

Gospodarka[]

Jak już wiadomo, wszystkie sektory gospodarki sprywatyzowano, jednak nadal są kontrolowane przez państwo (przymusowe wkładanie do zabawek fosforu białego, który jest rakotwórczy). To tutaj produkuje się przejściówki angielsko-polskie (do prądu), które kupisz u Rusków. Wszystkie towary chińskie są oznaczane jako Made in China lub jako CE (bardzo podobne do C€), pokazując, iż dorównują Polakom w sprycie oraz w oszustwach. Jedynie, co Chińczycy produkują porządnie, to porcelana. Masowo produkuje się:

 • zabawki,
 • zupki chińskie,
 • plastik,
 • porcelanę,
 • gumy do żucia,
 • inne rzeczy powodujące nowotwory.

Kuchnia[]

Tabliczka przy chińskiej restauracji

Chińska tabliczka

Chińczycy kochają wcinać ryż oraz różnego rodzaju owady. Fast foody stworzyli wrogowie (tzn. USA), więc się ich nie jada. Dodatkowo sami się dziwią, czemu Polacy kochają jeść ogórki kiszone... Wszystko, co jest jadalne, musi być zjedzone pałeczkami. Czasami myli ich się z Wietnamczykami, jednakże Chińczycy nie jedzą psów. Wolą koty.

Podział administracyjny[]

Chińska Republika Chińska dzieli się na 23 (Chciałbyś komunisto jeden! Tajwan jest niepodległy!) 22 prowincje i 11 innych jednostek. Niektóre z nich mają bardzo ładne nazwy np.

 • Chongqing
 • Heilongjiang
 • Jiangxi
 • Shaanxi (nie mylić z Shanxi)
 • Qinghai

Co ciekawe, w całych Chinach obowiązuje jedna strefa czasowa. Wskutek tego w Tybecie południe jest o 9 rano. No ale cóż, wódz tak chciał…

Ważniejsze miasta[]

 • Pekin
 • Szanghaj
 • Lhasa
 • Tajpej (ale leży u ich zbuntowanych towarzyszy, czyli na Tajwanie)

Ciekawostki[]

 • Chińskie akademiki są takie same jak polskie.
 • U Chińczyków łatwiej jest wyprodukować talerz niż umyć stary.
 • Chińczycy wyrzucają masę drewna w postaci pałeczek. Wniosek: chroń środowisko, jedz nożem i widelcem. Ewentualnie ręką.

Galeria[]

Zobacz też[]Komuna
Komunizm

Symbolika: czerwona gwiazdaczerwony sztandarsierp i młot
Nurty: bolszewizmdżuczeeurokomunizmmaoizmstalinizm
Twórcy: Karol MarksFryderyk EngelsWłodzimierz LeninLew TrockiJózef StalinBolesław Bierut
Metody działania: cenzurakult jednostkiŁagrypropagandapropaganda sukcesuwodolejstwo
Organizacje: Armia CzerwonaKGBOMONPZPRZOMO
Komunistyczne państwa: ChinyKambodżaKorea PółnocnaKubaWietnam
Dawne państwa: ZSRRCzechosłowacjaNRDPRL
Zobacz też: AntifakomunistaMur berlińskineokomuniściRewolucja październikowasocjalizm utopijnytotalitaryzmWilk i Zając

Advertisement