Bezsensopedia
Advertisement

Alkoholik – gatunek podczłowieka, w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykanego w miejscach publicznych. Charakteryzuje się specyficznym wyglądem (w zależności od stadium rozwoju), smrodem, przepijaniem zasiłków i tym podobnych zapomóg rządowych.

Stadia rozwoju[]

Można wyróżnić trzy główne stadia rozwoju:

  • alkoholik – pierwszy stopień zaawansowania. Cechuje go leciutko zaczerwieniony pysk, w miarę schludny ubiór. Piją zazwyczaj samotnie, w barach lub we własnych jeszcze-domach, z reguły lekkie napitki alkoholowe typu piwo czy półwytrawne drinki.
  • menel – drugi stopień wtajemniczenia. Charakteryzuje się powolnym zapuszczaniem pyska (zaczerwienienie niemal 24h na dobę) i ubioru. Odór w większym stopniu odpycha menele od społeczeństwa niż w przypadku alkoholika. Lubuje się w tańszych jabolach, rzadziej wódeczka typu Gorzka Żołądkowa. Piwo pije tylko w nielicznych okresach trzeźwości. Bywa on już mocno zadłużony, często rodzina go odrzuca, przez co popada w depresję, a to prowadzi do ostatniego stadium głównego.
  • żul – ostateczne stadium (marzenie każdego pijaka), często kończy się zgonem bądź długotrwałą śpiączką w izbie wytrzeźwień. Charakteryzuje się brzydką twarzą, smrodem zabijającym wszelakie życie wokół niego oraz niezmiernie lichym ubiorem (czasem bez), tzn. chodzą w cieniutkich, dziurawych i ładnie pachnących płaszczykach (nawet zimą). Piją jabole za pieniądze zapożyczone od kolegów bądź zlewają resztki z butelek w śmietniku. Mimo to żul potrafi utrzymać wysoki poziom alkoholu we krwi.

Galeria[]


Treść tego artykułu pochodzi ze strony Głupie dowcipy i czysty bezsens na Wikipedii. Tam można znaleźć informacje na temat jego autorów. Tekst z Wikipedii jest udostępniony na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.
Advertisement