Bezsensopedia
Advertisement
Afganistan
Stolica Kabul
Władca Zmienia się wraz z wyborami prezydenta Ameryki lub śmiercią Talibów
Symbol Talibowie
Hymn I hate USA (Nienawidzę USA)
Język urzędowy Język paszto
Ustrój ?
Skład narodowościowy Talibowie oraz żołnierze NATO
Jednostka
monetarna
granaty
 


Afganistan (właściwie افغانستان) – kraj (?) w głębokiej Azji pełniący rolę międzynarodowego poligonu. Stolicą Afganistanu formalnie jest Kabul, ale to właściwie bez znaczenia…

Historia[]

Wystrzał

Życie codzienne

W starożytności dotarł tutaj Aleksander Macedoński. Po co? Tego to nawet najmądrzejsi historycy nie wiedzą. Tak czy inaczej długo tu nie porządził, bo umarł na malarię (albo ktoś go sprzątnął).

Potem tych ziem nikt nawet nie chciał nawet podbić, bo to nic nie było. Nadal nic tam nie ma, ale mimo to w latach 1978-1994 ZSRR się zdecydowało. Jak wiemy, nic z tego wyszło.

Po wojnie kraj opanowali źli talibowie, którzy zaatakowali Stany Zjednoczone. Amerykanie wraz z sojusznikami typu Polska postanowili wtedy zaatakować Afganistan, co też uczynili. Następnym planowanym krokiem było zrobienie tam porządku. Jak wiemy, nic z tego wyszło.

Podział administracyjny[]

Obszar podzielony jest na 34 rejony. Nie wiadomo nawet czy to są prowincje, dystrykty czy strefy okupacyjne. Obszary te można by nazwać po polsku województwami. Województwo kabulskie - od razu to lepiej brzmi!

Sport[]

Najpopularniejszą dyscypliną sportową w Afganistanie jest gonienie talibów. Pozostałe dyscypliny mają charakter symboliczny.

Advertisement