Bezsensopedia
Advertisement
ABBA

Muzycy ABBY dzisiaj

Mamma mia
Wsadź se w tyłek kija
Pchaj pchaj
Aż poczujesz w tyłku raj

Jeden z najsłynniejszych hitów ABBY w wersji polskiej

Nienawidzę ABBY, ale w tym przypadku kupiłabym album

Ela Zapendowska w Must be The Music po dowiedzenie się, iż pewna grupa nabijała się z ABBY grając metalową wersję piosenki

ABBAszwedzka grupa popowa, uosobienie kiczu. Nazwa grupy nawiązuje do pierwszych liter od imion muzyków, tak, by fani chociaż wiedzieli, jakie mają inicjały. Znani byli latach 70. oraz 80. Brak znania tej grupy był tak samo warty jak przyznanie się do tego, iż wykastrowano się tylko dlatego, iż koledzy też to robili. Ciekawe co by było, gdyby nie wygrali tej Eurowizji, która zapewniła im sławę…

Koncert w Polsce[]

ABBA pewnego razu pojawiła się w Polsce. Jednakże obawiano się, iż może nastąpić powtórka z The Rolling Stones, którzy przyszli najarani i chcieli za zapłatę wagon wódki, stąd bardziej ich kontrolowano. Przez dwie godziny można było ich oglądać w telewizji, gdzie rzucali metalowymi kulami zamiast skupić się na udawaniu gry. Pomimo tego, iż nastąpiło oszustwo w postaci playbacku, to i tak każdy był zadowolony. Kolejny koncert tak kiczowatej grupy nastąpił dopiero po obaleniu komuny.

Piosenki[]

  • Dancing Queen – zwykła piosenka o marzeniach wokalistek, które chciałyby być królowymi tańca w klubie disco.
  • Gimme gimme gimme – utwór znany tylko dzięki fajnej melodyjce nadającej się do przeciętnego telefonu Nokii oraz samplowi, który ukazał się niedawno.
  • Mamma mia – znane dzięki pewnemu musicalowi, który wykorzystał kilka piosenek grupy. W Polsce bardziej znana pod inną wersją.
  • Money money money – tytuł wyjaśnia wszystko. Piosenka nagrana dla pieniędzy.
Advertisement